A nebude to uvnitř centra, jak byli návštěvníci minulé roky zvyklí, ale premiérově na střešní terase Bredy. A letos poprvé bude mít vinný trh i charitativní rozměr, protože část výtěžku pomůže Rostíkovi Vegelovi z Opavy, který od narození trpí cévní malformací.

Charitativní akce Ceca Cup se hlásí o slovo
Charitativní Ceca Cup pomůže Terezce, na Minervu dorazí i Kozák

Dovnitř se celá akce, kterou pořádá Opavské Slezsko a OC Breda & Weinstein přesune pouze v případě nepříznivého počasí. Příchozí se mohou těšit na letní muziku, kvalitní moravská vína, lehká růžová vína, prosecca i míchané nápoje z vína. Jako vstupenka na vinný trh opět poslouží degustační sklenice, která se bude prodávat u vstupu za symbolických 70 korun. Novinkou budou kreativní dílničky pro děti, které si za dozoru hostesek vyrobí tematické produkty a rodiče tak budou mít dostatek času na pobavení se s přáteli.

Zasedání opavského zastupitelstva. 20. června 2022, Opava.
SFC Opava zase v hledáčku zastupitelů: řešili spory kvůli novému vedení klubu

Jak již bylo zmíněno, tak akce bude i charitativní. Zájemci budou moci přispět Rostíkovi Vegelovi také do kasičky, které bude umístěna u vstupu. Anebo zasláním částky na jeho transparentní účet: 2500501687/2010. Rostíkův příběh si můžete přečíst a aktuality sledovat na https://lepsizivotprorostika78.webnode.cz/ nebo na Facebooku Lepší život pro Rostíka z Opavy. 

SOUTĚŽ PRO ČTENÁŘE DENÍKU

Vyhrajte vstupenky na vinný trh a kvalitní víno

Soutěžte s Opavským Slezskem a OC Breda & Weinstein o přívlastkové víno spolu se dvěma sklenicemi, které slouží jako vstupenka na Opavský vinný trh. Odpovězte do 23. června do 12 hodin na otázku: Kolikátý ročník Opavského vinného trhu se v pátek uskuteční? Odpovědi posílejte na adresu: veronika.konigova@denik.cz. Z odpovědí budou vybráni dva výherci.