O revitalizaci objektu Dukelských kasáren v Opavě mělo zájem hned šest zájemců, kteří se přihlásili do letošního výběrového řízení. Z nich pak do užšího výběru poslali zástupci koalice i opozice tři.

Nyní městští radní vybrali možného vítěze, kterým se stala teplická developerská společnost JTH Vision. Možného proto, že smlouvu ještě musí posvětit zastupitelé.

Dukelská kasárna - ilustrační foto

„Je zřejmé, že tato společnost má s tím, co dělá, velké zkušenosti. Navíc počítá i s přestavbou historické části kasáren. Nyní dojednáváme konečnou podobu smlouvy. Víme, že část opozice vítá variantu opravy zóny A i zóny B, ale zároveň někteří by raději volili jistotu v podobě revitalizace jen zóny B. Vše má své plusy i mínusy ale věřím, že na zastupitelstvu se nakonec shodneme,“ mínil primátor Opavy Radim Křupala (ČSSD).

Dukelská kasárna jsou rozdělena do několika zón. Nové byty mají vzniknout právě v zóně B (garážoviště a dílny), v zóně A se nacházejí historické budovy. Zóna C je částečně prodaná, a v „déčku“ je heliport.

Radními navrhovaná společnost plánuje postavit primárně nové byty, včetně služeb, součástí by měl být i hotel. Hotovo by mohlo být v řádech několika příštích let.

Jestli zastupitelé vloží osud „Dukelek“ do rukou teplické JTH Vision, bude zřejmé na zářijovém zasedání zastupitelstva, které se uskuteční v pondělí 17. září v Kulturním domě Na Rybníčku.