„Bylo to fakt dobře vymyšlené. Navíc když se mi pokazily sluchátka a spolužačka mi nabídla, ať posloucháme společně, byl jsem k ní nečekaně blízko. To by se při běžné hodině nestalo,“ smál se žák osmé třídy ZŠ Šeříková v Ostravě-Výškovicích, která se zúčastnila všech tří exkurzí.

V době uzavřených infocenter i elektráren se kluci a holky virtuálně vypravili k jadernému reaktoru, k vodní turbíně nebo do strojovny větrné elektrárny, a spolu s nimi dalších přibližně 45 tisíc lidí, z nichž většinu tvořili právě studenti. Prohlídky z moderního televizního studia děti doslova nadchly, stejně jako vtipní moderátoři, shrnul mluvčí ČEZ Vladislav Sobol.

Na pondělní zasedání havířovských zastupitelů přišlo mnoho obyvatel města. Protože nemohli do sálu, sledovali jednání na velké televizi v přízemí Kulturního domu Radost.
Havířov chce ovládat energetiku. Proti Veolii postavil společný podnik s ČEZem

„Bylo to připravené opravdu dobře, sama jsem se divila, jak to žáky bavilo a jak se těšili na další pokračování. Určitě se nám to příští rok bude ve fyzice hodit. Já sama jsem se byla zvědavá na rozdíl mezi Dukovany a Temelínem. Obě prezentace mě tak zaujaly, že bych se tam ráda podívala osobně,“ dodala učitelka fyziky Hana Dušková.

ČEZ musel pro velký zájem dokonce přidat další termíny a některé školy spojit. „Teď se vracíme k normálnímu fungování a virtuální svět vystřídá o prázdninách realita. Od 1. července spouštíme exkurze v elektrárnách opět naživo,“ uvedla Kateřina Bartušková, vedoucí informačních center Skupiny ČEZ.