Stane se tak v průběhu dne otevřených dveří RWE v Ostravě, který se uskuteční v sídle společnosti RWE Zákaznické služby v Plynární ulici.

Informoval o tom regionální mluvčí RWE Jiří Wrobel.

Den otevřených dveří RWE je podle něj příležitostí pro všechny zájemce z Ostravy a okolí, kteří chtějí vidět, jak funguje moderní evropská firma, a rádi by zdarma získali nové vědomosti v užitečných seminářích nebo hledají zaměstnání v silné mezinárodní společnosti.

„V rámci dalšího zkvalitňování zákaznického servisu hledáme především operátory pro call centra v Ostravě a v Opavě. Zájemcům proto na dni otevřených dveří nabízíme, aby se za běžného provozu sami přesvědčili, v jakém prostředí naši zaměstnanci pracují a jaké technologie využíváme," sdělil ředitel call centra RWE Tomáš Jungmann.

V rámci programu představí RWE technologickou novinkou dálkově ovládaného robota BeamPro.

„Do České republiky jsme jej přivezli z centra technologických inovací v americkém Silicon Valley. Den otevřených dveří RWE bude jednou z prvních možností, na níž bude moci veřejnost v Ostravě spatřit tento typ robota, který je dálkově řízený a už jej testujeme při komunikaci s našimi zákazníky. V budoucnu jim budeme zpříjemňovat zákaznický servis i dalšími novinkami," doplnila jednatelka společnosti RWE Zákaznické služby Jitka Adámková.

RWE Zákaznické služby v současnosti zaměstnávají 780 lidí, z toho 500 jich pracuje na Ostravsku.

Celkem provozují 29 zákaznických center, sedm kontaktních center a dvě call centra. Déle než čtyři měsíce už funguje nové call centrum v Opavě, které rozšířilo stávající kapacitní možnosti pracoviště v Ostravě.

Kromě toho RWE provozuje v regionu podzemní zásobníky plynu. Sídlí zde rovněž řada jejích zákazníků, a to jak z řad velkých firem, tak i domácností.

Více o programu dne otevřených dveří RWE v Ostravě i k registraci na semináře na webu www.lepsinezcekate.cz.