Nový pavilon spojí s hlavní budovou chodby v přízemí a ve druhém patře.

„V prvním podlaží budou nové ortopedické a spondylochirurgické ambulance, a také anesteziologická ambulance, aby pacienti nemuseli putovat po celé nemocnici. Ve druhé podlaží bychom chtěli mít třicetilůžkovou stanici ošetřovatelských a lůžek následné péče," přiblížil investici ředitel KHN Tomáš Canibal. 

Druhé podlaží bude navazovat na operační sál číslo 3, po operacích tak pacienti budou přímo převáženi na nové oddělení. „Ve třetím podlaží bude ortopedické oddělení. Obsahovat bude standardní lůžka, lůžka JIP a lůžka dospávacího pokoje," dodal Canibal.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Stavba nové nemocniční budovy bude českým unikátem, bude poskládaná z jednotlivých kontejnerů, tzv. modulů. „Ty kontejnery přijedou připravené, kompletně vybavené, včetně sanitární techniky a dalších potřebných věcí,“ řekl Canibal.

Momentálně se vybírá dodavatel spodní stavby, základových pásů a pilířů, na kterých bude stavba stát. Jednotlivá patra se začnou montovat v průběhu září a v listopadu by mohl být podle plánů pavilon předán k užívání. Majitelé nemocnice budou stavbu financovat z úvěrových zdrojů.

„Máme schválený úvěr na 100 milionů korun, investiční částka nebude vyšší," prozradil ředitel nemocnice.

Personálně je nemocnice na rozšíření kapacity připravena, tým se rozrostl o lékaře a sestry, kteří pracovali ve zrušené orlovské ortopedii.