Ještě do konce měsíce července mají podnikatelé a živnostníci možnost přihlásit se do soutěže o titul Byznys rebel.

Ta je dílčí kategorií podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku a je určená podnikatelům, kteří nabízejí na své výrobky a služby delší záruky, specializují se na opomíjené skupiny zákazníků, či jejich podnikání stojí na neobvyklých základech.

„Příkladem ostatním byla vloni advokátní kancelář, která má otevřeno 24 hodin denně a zákazníci ušetří čtyři pětiny nákladů. Dále pak vozíčkářka, která zajišťuje dopravu pro osoby s tělesným postižením, nebo prodejna zahradní techniky, kde si zájemce může vyzkoušet stroj přesně při té činnosti, na který jej potřebuje,“ sdělil Pavel Hlavinka ze společnosti Vodafone, jednoho z vyhlašovatelů kategorie Byznys rebel.

Záštitu nad soutěžemi převzala Hospodářská komora ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníkůČRa další partneři. Do soutěže Byznys rebel se lze přihlásit napsáním dvou krátkých odstavců na www.firmaroku.cz do konce července.

Vítěz bude vyhlášen 2. září společně s krajskými vítězi podnikatelských soutěží Živnostník roku a Firma roku Moravskoslezského kraje. Loni získala celorepublikový titul síť samoobslužných barů The Pub Franchising, v Moravskoslezském kraji pak dominovala ostravská znalecká kancelář RPS Czech, která poškozeným v případě autonehody zdarma zapůjčí vozidlo.