„Nouzový stav a pandemie koronaviru nám všem způsobily obrovské starosti týkající se především zdraví a ohrožení života.

Někteří z nás jsou ještě navíc účastníky nějakého soudního řízení, ať již trestního nebo civilního, jsou poškozenými nebo se stali obětí trestného činu a právní informace nezbytně potřebují, neboť nemají žádného právního zástupce. Mnohé instituce, soudy, policie a orgány státní moci či samosprávy však plní své úkoly v nouzovém či omezeném režimu a ne vždy je možné se k důležitým informacím dostat,“ říká zakladatel fondu a dlouholetý ostravský advokát Petr Kausta.

Nadační fond Paragraf zřídil Linku právních informací na telefonním čísle 724 100 353, která funguje v pracovních dnech od 8.00 do 16.00 hodin.

„Nadační fond Paragraf není oprávněn poskytovat právní rady, právní pomoc případně nějakou právní službu. Jeho účelem činnosti a posláním je zvyšovat právní vědomí občanů a pomáhat jim se v právu a právních situacích orientovat. Proto je naší snahou lidem pomoci a poskytnout jim důležité právní informace, které často neumí najít nebo se v nich sami neumí zorientovat,“ dodává Petr Kausta.