Veletrh nese podtitul Stavba - Auto - Bydlení - Zahrada - Hobby - Zábava. Počtem vystavovatelů budou znovu převládat firmy zabývající se širokým záběrem výrobků a služeb pro dům, byt, dílnu a zahradu. Stabilní a velmi oblíbenou součástí akce je Autosalon, ve kterém budou regionální prodejci prezentovat osobní vozy, novinky a chybět nebudou ani zajímavé veletržní slevy.

Zábavný program je nedílnou součástí veletrhu

Nosným sobotním tématem bude Dětský den a malým návštěvníkům nabídne dvě pohádky, kouzelnické duo a spoustu atrakcí, na kterých se spolehlivě vydovádějí. Statečné čeká i jízda na pravém westernovém koni. Zajímavé pro ně budou i stanoviště.

Například na Malém fasádníkovi mohou děti samy vymyslet a namalovat fasádu na malý domeček a na stanovišti Malý zahradník si s pomocí odborníka zasadí svou bylinku, kterou si pak odnesou domů.

V neděli přijde ke slovu Zahradnický den určený pro změnu dospělým. Výstavní prostor zkrášlí aranžované okrasné expozice místních zahradnictví. V doprovodném programu bude dopoledne připravena floristická soutěž, ve které budou soutěžící aranžovat kytky na zadané téma. Jejich aranžmá budou vystavena a hodnocena přímo návštěvníky veletrhu.

Odpoledne bude věnované komentovanému vytváření tématického aranžmá odborníkem a program zahrnuje i přednášky Bylinky jak je pěstovat a používat a Feng Shui a zahrada. Doplní ho expozice Bylinky všemi smysly v podobě fotogalerie nejoblíbenějších i méně známých bylinek s popisem a využitím. Její součástí bude bylinková poradna a soutěže v poznávání bylinek

Chybět nebude ani tombola

Stejně jako v minulých letech je pro veřejnost připravena Veletržní tombola. První čtyři tisíce dospělých návštěvníků si hned po příchodu na veletrh vytáhnou z osudí obálku a okamžitě zjistí, jestli vyhrály některou z tisíce cen. Kromě této krátké chvíle napětí je čeká ještě spousta zážitků, informací a dobré pohody.

Návštěvu veletrhu, který nemá svým rozsahem v regionu obdobu, mohou navíc spojit s příjemnou procházkou v Městských sadech.