První cena v soutěži patří návrhu číslo 7, jehož autory jsou liberečtí architekti Jaromír Syrovátko a Ondřej Syrovátko a dále Bedřich Kostorek z Vidnavy a Dušan Řezáč ze Strakonic. První cena v soutěži byla honorována částkou půl milionu korun.

Druhou příčku obsadil návrh č. 6 autorů Jana Bočana a Jakuba Koňaty z Prahy ve spolupráci s Přemkem Jurákem a Tomášem Othem a jejich návrh obdrží 300 000 korun.

Třetí cena v soutěži a odměna ve výši 200 000 patří Michalu Krištofovi z Kláštora pod Znievom a Mateji Štrbovi z Tatranské Lomnice ve spolupráci s Hanou Liškutínovou z Havířova.

Soutěž obeslalo pětadvacet architektů a architektonických kanceláří, jeden z nich dorazil po uzávěrce, a proto byl ze soutěže vyřazen. Do užšího výběru šesti návrhů postoupil také návrh Petra Stanjury z Velkých Hoštic, Zuzany Mateiciucové z Opavy a Romana Václavíka z Města Albrechtic (vítězů 2. ceny v soutěži Humanizace bytových domů na Horním náměstí, pozn. red.).

Další opavští architekti z Ateliéru 38 ve složení Jan Zelinka, Tomáš Bindr, Lucie Zilichová, Michal Výtisk a Ondřej Mlčoch se probojovali do užšího výběru čtrnácti soutěžních návrhů. Naopak návrh Petra Strojného z Opavy, na kterém se podíleli také Michal Šotkovský z Třince a Ori Merom ze Stockholmu se do žádného z užších výběrů nedostal.

Stejně jako v případě soutěží na nové podoby fasád na Horním a Dolním náměstí plánuje vedení města Opavy uspořádat výstavu pro veřejnost. „Výstava pravděpodobně proběhne první dva týdny v červnu v Obecním domě. Detaily se musí ještě projednat,“ uvedla sekretářka soutěže z odboru hlavního architekta a územního plánu opavského magistrátu Karmen Žídková.