Mezi osmi výrobci výjimečně kvalitních a chutných potravin je získaly i tři firmy z Opavska.

V kategorii masných výrobků včetně uzených zabodoval kabanos extra od dolnobenešovské společnosti Masoma Jaroslava Klemensová a v ostatních mléčných výrobcích to u poroty vyhrál ovocný hlavnický jogurt společnosti Zemědělské a obchodní družstvo Hlavnice.

Každodenní život osladí labužníkům vynikající dvakrát pastovaný med z Rodinné farmy Košec.

Ocenění Regionální potravina uděluje nejkvalitnějším výrobkům z každého regionu Ministerstvo zemědělství každoročně ve třinácti krajích republiky.

Osm oceněných firem zvítězilo v Moravskoslezském kraji v konkurenci sedmasedmdesáti produktů od sedmadvaceti výrobců. Vítězné produkty najdou zákazníci přímo u výrobců, ve farmářských prodejnách, na místních trzích a poslední dobou už také v regálech většiny obchodních řetězců.

Z mimoopavských výrobců, kteří se od neděle rovněž pyšní prestižní značkou, si opavští zákazníci pochutnají také na bio farmářském sýru z Farmy Menšík, na trvanlivých tyčinkách se sýrem od společnosti Havlík Opal, na sušenkách Dort společnosti Gamys i na zelí kysaném moravském vařeném od firmy Beskyd Fryčovice.

Dětem mohou bez obav nabídnout kojeneckou vodu Horský pramen ze společnosti Nutrend D.S.

„Značka Regionální potravina je zárukou toho, že se spotřebitelé dozvědí o kvalitních potravinách přímo z jejich kraje. Pokud je po místních produktech poptávka, může to mít vliv i na zaměstnanost v regionu," říká ministr zemědělství v demisi Miroslav Toman.