Pane řediteli, není tajemstvím, že ostravská Karolina se po osmi měsícich od otevření potýká s velkými problémy. Během všedních dnů je téměř vylidněná a mnozí prodejci hledají zadní vrátka k úniku. Neobáváte se podobného údělu?

Centrum Breda & Weinstein funguje od prvního dne výborně. Je to vidět nejenom na návštěvnosti, kterou naše peoplemetry neúprosně měří, ale též na tržbách našich nájemců. Ty podle nejčerstvějších zpráv dosahují úrovně srovnatelné s dobře fungujícími obchodními centry v Praze a nejlépe fungujícími mimoprožskými obchodními centry.

Můžete být konkrétnější?

Za prvních šest dnů byla průměrná návštěvnost 19 975 lidí denně a to je mnohem víc, než jsme doufali. Po týdnu od otevření máme na facebooku přes 7 500 fanoušků a v celém centru už funguje vysokorychlostní WiFi síť zdarma.

Některá místa v objektu zůstávají prázdná. Kdy bude obsazená celá plocha?

Už brzy. V sobotu 8. prosince zahájí provoz Ka-Varna s minipivovarem a do 15. prosince budou v zóně rychlého občerstvení otevřené další tři restaurace včetně KFC. Nejpozději 15. prosince bude otevřená dvoupatrová prodejna módní značky Reserved se samostatným vstupem z Pivovarské ulice a také obchody se značkami Cropp, House a Mohito.

Ve stejný den otevřou své dveře zákazníkům i fitness Pepa Sport, Hopsálkov a další menší obchůdky, které to zatím nestihly.

Podzemní parkoviště je rozlehlé, ale k řidičům moc přátelský vztah nemá. Nedokonalé značení je občas nutí zoufale bloudit prostorem. Je tento stav už trvalý?

Není. Víme to a v současné době pracujeme na vychytání mušek, vztahujících se k orientaci v parkingu i navigačních prvků. Ve společných prostorách ladíme mnohé kvalitativní prvky tak, abychom návštěvníkům připravili co nejpříjemnější pobyt.

Takže věříte, že osud opavského centra nebude podobný už zmíněnému ostravskému?

Věřím. Děkuji všem Opavanům i návštěvníkům z Bruntálska a Jesenicka za jejích zájem i přízeň, kterou nám každý den prokazují. Na oplátku jim mohu slíbit, že uděláme všechno pro to, aby se jim v našem Centru líbilo. S přispěním jejich nápadů a komentářů vytvoříme ve středu města silné a pulzující srdce českého Slezska.