V Opavě se oprav dočkají domy v Bílovecké, Liptovské, Jasné, Havlíčkově, Na Pomezí, Slezského odboje, Vančurově, Olomoucké, ale i v Ostrožné. RPG letos rozdělí opravy do čtyř programů.

První je program zaměřený na bezpečnost, který zahrnuje výměnu vstupních dveří, výměnu zvonkových tabel a schránek a výmalbu společných prostor. Druhý program se týká oken. V jeho rámci by se měla stávající okna vyměnit za plastová. Díky programu Exteriér budou mít nájemníci bytu opravenou střechu, zateplenou fasádu a opravené elektrorozvody ve společných prostorách.

Poslední program nese název Velké opravy a bude se týkat generálních oprav rozvodů SV, TUV, odpadového potrubí, elektrorozvodů ve společných prostorách domů, oprav střech a oprav balkonů. Opavských RPG domů se ale budou týkat pouze první dva programy, tudíž nové fasády nebo střechy se zdejší obyvatelé nedočkají.

Zdejší nájemníci se ale mohou těšit například na plastová okna, která jsou v dnešní době už takřka nezbytností.

A kdy se rekonstrukce spustí? „Přesné termíny jsou závislé na klimatických podmínkách. I tak ale počítáme, že by se vše mohlo odstartovat okolo druhého čtvrtletí, až počasí dovolí, aby se například mohly vyměnit normální okna za plastová,“ vysvětlil ředitel vnějších vztahů realitní skupiny RPG Real Estate Petr Handl. Dále doplnil, že nájemníky budou o připravované rekonstrukci informovat zhruba tři týdny předem.

Opava ale není výjimkou, RPG byty se budou opravovat v celém Moravskoslezském kraji. Na celkovou regeneraci svého bytového fondu vynaložilo zhruba 1,3 miliardy korun. Opravami celkově projde 14 160 bytů.