Bylo by to velmi přínosné nejenom pro něj samotného, ale i pro opavský region a Moravskoslezský kraj. „Netajím, že mám ze získání krajského titulu dobrý pocit. Takové ocenění každého, kdo se pohybuje šestadvacet let v byznysu, hodně potěší," říká Rudolf Gregořica.

Prestižní plaketa vyvolává spoustu vzpomínek a je o to větší motivací do budoucna. „Jak ve finále dopadnu, je zatím otázka bez odpovědi, ale beru to pragmaticky. Současně se těším, že se v Praze setkám s dobrými známými z podnikatelské branže," dodává Rudolf Gregořica.

Štěstěna je dáma hodně vrtkavá, ale našemu podnikateli by teď měla trochu toho „štěstíčka" dopřát. Ve hře o celostátní finále je nejenom zisk titulu Podnikatel roku, ale i účast na světovém finále v Monte Carlu, které se uskuteční od 7. do 12. června.

Společnost Lanex je v Česku i ve střední Evropě předním výrobcem lan i předmětů z technického textilu. V Bolaticích zaměstnává více než 350 lidí s průměrným platem 22 tisíc korun. V současné době rozšiřuje výrobu a na letošní i příští rok připravuje novinky v podobě vysoce sofistikovaných produktů pro jachting, lodní dopravu i vysokopevnostní lana z nových průmyslových materiálů.

Soutěž Podnikatel roku pořádá poradenská firma EY.