Masáž je umění dotyku. Je to umění, které lze použít k utišení bolesti, zmírnění napětí a uklidnění. Pro mnohé z nás jsou bolesti v zádech běžným pocitem, zvykli jsme si na něj. Často si teprve až po masáži uvědomíme, že naše svaly byly namožené, bolestivě napjaté, a že překonávání nepříjemných pocitů s tím spojených nás stojí spoustu energie.

Masáž nám dá ochutnat pocit uvolnění a pozitivního naladění, můžeme náhle volněji dýchat a snáze se pohybovat. Masáž je již od pradávna považována za účinný a nenahraditelný regenerační prostředek v boji proti únavě, stresu, napětí, psychickým traumatům a různým problémům především pohybového aparátu, bolestem hlavy, nespavosti či bolesti zad.

Přímo i nepřímo snižuje počet úrazů a různých zdravotních obtíží, např. bolesti svalů, šlach a kloubů. Zpomaluje vznik příznaků stárnutí, např. tvorbu vrásek, zhoršení stavu kůže a podkoží. Odstraňuje celulitidu. Zlepšuje krevní oběh a látkovou výměnu. Zkvalitňuje regeneraci sil po práci či jiné zátěži, odstraňuje únavu, uklidní a osvěží.

Odplavuje škodlivé látky, okysličuje svaly, přispívá k celkovému lepšímu vzhledu člověka a v neposlední řadě působí také pozitivně na nervovou soustavu, vyplaví endorfiny a zlepší náladu. Masáž má tedy preventivní, regenerační a psychologický význam. Masáže prokazatelně pomáhají zlepšit fyzický i psychický stav člověka.

Je pravdou, že někteří lidé neví, co od masáže čekat a vzniká tak spousta mýtů, dohadů a polopravd.

Masáž ve své podstatě je příjemný a uvolňující a relaxační zážitek. Každý však jinak vnímavé své tělo, ne všichni máme to štěstí, že nás nic nebolí a že jdeme jen relaxovat. Kromě toho, že masáže pomáhají zmírnit bolesti zad, napětí, únavu, stres atd., jsou především vhodnou formou preventivní terapie tak, aby k problémům docházelo v minimálních případech.

Ale abych odpověděl na Vaši otázku, masáž jako taková bolestivá není, některé prvky na některých částech těla mohou být klientem však vnímány citlivěji než jiné. První masáž bývá tak trochu zvídavá a to z obou stran. Snažím se vždy klientovi říci, co ho čeká, co budu dělat, aby neměl zbytečné obavy a dokázal se uvolnit, což je velmi důležité.

Je to o důvěře. Z mé strany jako maséra je to o tom, že se klienta vyptávám, jestli již byl na masáži, jestli ho něco bolí, jestli nemá nějaké obtíže, které jsou kontraindikací masáží, protože ne vždy je masáž vhodná a ne vždy se může provádět (podrobněji se o tom mohou dočíst klienti na mých webových stránkách).

Všem klientům vždy říkám, že pokud bude něco citlivé, nepříjemné, nebo bolestivé, ať neváhají a řeknou to. Vždyť je to právě klient, jeho pohoda, o co tady jde.

..více na www.sakura-massage.cz..