Hamé tak od pondělka převzalo výrobu a distribuci výrobků Seliko a dalších značek, které patří do portfolia značek Selika. Ve společném tiskovém prohlášení to potvrdil generální ředitel a jednatel Hamé Martin Jagoš a předseda představenstva Seliko Trading Roman Souček.

„Značka Seliko je jednou z nejstarších českých značek v oblasti konzervovaných potravin. Převzetím této značky společností Hamé tak dojde k upevnění tržních pozic této značky, která má vedle mediálně podporovaných značek Hamé své nezastupitelné místo na trhu,“ uvedli oba muži s tím, že tak dojde ke spojení dvou značek, které si dosud na trzích navzájem konkurovaly.

Jak zmínil Roman Souček, o tomto postupu rozhodla valná hromada společnosti akcionářů naprostou většinou. „Prakticky tím dochází k naplnění podnikatelského záměru, jehož cílem bylo od počátku restrukturalizovat tradiční českou značku Seliko.

Zbavit ji ekonomických šrámů z dob turbulentní privatizace a postoupit ji strategickému partnerovi, který ji bude dále rozvíjet,“ míní.

Uzavřená obchodní transakce podle něj podtrhuje splnění tohoto cíle. „Za poslední tři roky se téměř z outsidera trhu, s pravidelnými a značnými ekonomickými ztrátami, stal opět výrazný a stabilní účastník trhu trvanlivých potravin. Své tržní pozice rozšířil také na Slovensko a do Maďarska,“ pokračuje Roman Souček.

Podle jeho slov projevilo o Seliko zájem několik zájemců. „Právě volbou akcionářů bylo rozhodnuto o výběru společnosti Hamé, s. r. o.,“ podotkl.

Jak uvedl, akcionáři již nyní pracují na přípravě dalšího projektu. „Předmětem bude opět revitalizace tradičního, ale také v uvozovkách nemocného, potravinářského subjektu,“ doplnil.