Pro operační zákroky byla například všechna stávající operační světla, která v nemocnici sloužila již dvacet let nahrazena novými. Svítí už na zákrokovém i na porodním sále a nejsou to světla ledajaká. „Jde o dvouramenná LED světla, která mají vyšší svítivost a lékař ji navíc může regulovat podle potřeby zákroku.

Hodnota jednoho setu těchto svítidel se pohybuje kolem sumy čtyř set tisíc korun. Pozitivní je též fakt, že nová světla mají nižší spotřebu energie, což je v době nestabilních cen energií velmi důležité,” přibližuje ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert výhody nového osvětlení.

Svatebni veletrh v OC Breda, 5. února 2022 v Opavě.
Svatební veletrh v Opavě bude znovu nabitý inspiracemi

Novými světly však zvelebování opavského gynekologicko – porodnického oddělení nekončí. Stresový pocit hospitalizovaným pacientkám, jak známo, výrazně zlepšuje i prostředí, ve kterém se nacházejí. Rekonstrukcí proto prošly i nadstandardní lůžkové pokoje a to včetně sociálního zázemí. Pokoje dostaly nové obklady, výmalbu, nový nábytek i doplňky, koupelny se mohou právem pochlubit novými sprchovými kouty i všemi dalšími doplňky sanitární techniky.

Vylepšené prostředí navodí pacientkám tolik potřebný pocit útulnosti, bezpečí a v rámci možností co nejpříjemnějšího pobytu. V rekonstrukci koupelen bude Slezská nemocnice pokračovat na celém porodnickém oddělení. Obě poslední novinky spadají do série obnovy opavské historické „nemocnice na kraji města“, kterou její areál už delší dobu prochází.