Metodou ultrazvukového svařování teď bude jako první v Evropě vyrábět vedle klasických měděných absorbérů také absorbéry s hliníkovou absorpční plochou. „Nová výrobní linka přináší vyšší produktivitu výroby a snížení režijních nákladů. Solární kolektory s absorbéry vyráběnými ultrazvukovým svařováním jsou schopné odolávat stagnačním teplotám do 260 stupňů,“ uvedl generální ředitel a jednatel firmy Zdeněk Pravda s tím, že roste konkurenceschopnost výrobků na evropském trhu.

Nové odběratele solárních absorbérů firma našla také ve Španělsku a Itálii. Nová technologie byla zakoupena od řecké firmy ITEM Hellas, zaměstnanci vrbenské firmy byli zaškoleni v Řecku a další po instalaci linky přímo na pracovišti. Při ultrazvukovém svařování se do ovzduší neuvolňují exhalace, nová technologie vystačí s poloviční obsluhou.

„Při navýšení výroby ovšem počítáme s vícesměnným provozem, což znamená vytváření nových pracovních míst. V příštích čtyřech letech jich vznikne až dvanáct, v tu dobu bude produkce dvojnásobná. Potřebujeme nové výrobní prostory, tento měsíc jsme zahájili v areálu firmy výstavbu nové moderní výrobní haly a skladovacích prostor. Do provozu ji chceme uvést už příští rok v únoru,“ potvrdil Pravda. Na kompletní modernizaci technologické základny a investici do nové výrobní haly pro solární kolektory firma vynakládá pětatřicet milionů korun. T.W.I. zaměstnává při výrobě solární techniky a plastových oken a dveří čtyři desítky zaměstnanců, třetinu tvoří ženy.