Etapa dramatických změn zasáhla také společnost Ostroj, pro kterou byl rok 2023 především o investicích a transformaci. Strategická rozhodnutí se pak pozitivně promítla už na začátku letošního roku, kdy v prvním čtvrtletí dosáhl hospodářský výsledek před zdaněním o více než 25 milionů korun nad plán pro toto období. První kvartál byl pro firmu naposledy ziskový v roce 2021. Vloni v Ostroji dokončili stamilionové investice do inovativních technologií a rozvoje lidských zdrojů. Nové zařízení a technologie, jako je automatizovaná kovací linka a obráběcí centra, spolu s náborem nových zkušených zaměstnanců, byly pro růst a konkurenceschopnost společnosti klíčové.

Otevření energocentra a dokončená výstavba 3. etapy skleníků na Farmě Bezdínek , 17. května 2024, Dolní Lutyně.
Největší producent rajčat v ČR: Farma Bezdínek má nový skleník a energocentrum

„Minulé roky byly pro OSTROJ náročné, ale podařilo se nám dokončit velké investice a položit tak základ pro růst v následujících letech. První čtvrtletí roku 2024 potvrzuje, že jsme na správné cestě a věříme, že i nadále budeme dosahovat pozitivních výsledků, “ konstatuje předseda správní rady Vladimír Trochta.

Vzdor tomu, že loňský rok ve srovnání s tím předchozím přinesl své výzvy, jako je pokles tržeb o 300 milionů korun, vnímá opavská strojírenská společnost svou budoucnost optimisticky.

Opavská společnost se má čím pochlubit. Se svolením Ostroje OpavaOpavská společnost se má čím pochlubit. Se svolením Ostroje OpavaZdroj: Deník/VLP Externista

Plány na letošní rok zahrnují realizaci a dokončení mnoha projektů, které byly původně plánovány na loňský, což by mělo přispět k navrácení společnosti do černých čísel a jejímu dalšímu růstu.

Manželé Baranovi stojí u nové pokladničky. Už je zabetonovaná, takže krádeže peněz přestaly.
Lesní bar umí prověřit poctivost návštěvníků. Vyhrávají ti slušní, ale jen těsně

Vloni se Ostroj soustředil též na intenzivní rozvoj nových trhů a produktů. „Našich pět výrobních divizí v tuto chvíli intenzivně pracuje na realizaci nových zakázek a zavádění nových výrobků do sériové nebo opakované výroby. Divize Důlních a průmyslových technologií zahájila dodávky nově vyvinutých speciálních zařízení pro podzemní stavitelství a realizuje projekty zaměřené na automatizaci průmyslových provozů. Divize Kovárna a kalírna těží z náběhu sériové výroby řady nových výkovků pro automobilový průmysl a divize Strojírna a Hydraulika rozvíjí spolupráci s novými i stávajícími zákazníky zejména z odvětví leteckého a energetického průmyslu. Na divizi Galvanovna běží od počátku roku provoz nové velkokapacitní galvanické zinkovací linky naplno ve třísměnném provozu včetně víkendových přesčasů,“ rekapituluje generální ředitel společnosti Aleš Martínek pozitivní výhled jednotlivých divizí.

Ostroj má díky intenzivní a úspěšné práci svých lidí v letošním roce na čem stavět a tím dosahovat další úspěchy i v následujících letech.