Od prosince 2009 se pak stala již řečenou společností KVSTAV company s.r.o. Oba kolegové už předtím pracovali na fasádách v Rakousku a Německu, avšak firma, u které byli zaměstnáni, zkrachovala.

„To nás přimělo vrátit se a dělat fasády u nás. Nejprve pro tehdejší firmu TIMISTAV, a když lidé začali hromadněji poptávat nás, rozhodli jsme se založit nejprve sdružení živnostníků, a poté firmu s ručením omezeným,“ přibližuje Antonín Kolečkář.

Na svém kontě už mají realizace více než 300 rodinných, bytových či komerčních budov, z toho kolem sedmdesáti jen ve Štěpánkovicích. Zpočátku pracovali v celém Moravskoslezském kraji, poslední roky ale z časových i kapacitních důvodů působí převážně na Opavsku, spíše v okolí Štěpánkovic.

Jak bylo zmíněno, společnost se zaměřuje převážně na zateplování domů, které dělá z 95 procent na dotace „zelená úsporám“. Dalšími odvětvími jsou zateplování střech foukanou izolací, nátěry a renovace fasád. „Také provádíme imitaci dřeva na fasádě, kterou se zabývá velmi málo firem v České republice,“ upřesňuje Antonín Kolečkář.

Štěpánkovická společnost KVSTAV.Štěpánkovická společnost KVSTAV.Zdroj: se souhlasem společnosti KVSTAV company s.r.o.

V KVSTAV umí i stavět domy. Avšak v současné době se tomu z časových důvodů nevěnují. „Jelikož máme zakázky nasmlouvané v této chvíli na dva roky dopředu, pro letošní a příští rok 2022 máme plno, tak se nestačíme zaměřovat na nic jiného než na komplexní zateplení na dotaci i bez ní. Tedy akce, které se dají domluvit dosti dopředu. Protože nám lidé volají i rok předem a nevadí jim, že přijedeme až za rok a půl, dva roky, tedy na rozdíl od výstavby domů, kdy lidé volají až mají stavební povolení nebo shání firmu pár měsíců před započetím prací. A my už máme plno. Jinak bychom jim dům samozřejmě také postavili. Investorovi vždy zajistíme nejen zednické práce, ale také nové elektro na fasádě, klempířské práce, venkovní žaluzie, instalatérské práce, výměnu oken či dveří nebo provedení nových balkonů a nerezového zábradlí na nich,“ vyjmenovává jeden z majitelů.

A proč si vybrat právě společnost KVSTAV company s.r.o.? „Jsme firma, která se specializuje na fasády a nesnažíme se dělat od všeho něco. Práce provádíme tak, jako bychom je dělali u sebe doma. Na všechno máme odborníky, za které se osobně zaručíme, já i kolega pracujeme na zakázce osobně na stavbě, takže na vše dohlížíme a můžeme měnit přání zákazníka za pochodu. Používáme pouze certifikované systémy, osekáváme špalety oken pro možnosti jejich většího zateplení, zapouštíme hmoždinky do polystyrénu. Osobně usazujeme parapety se zapuštěním do špalet. A všechny zakázky máme po referencích. Žádnou z reklam nebo subdodávek,“ říká Antonín Kolečkář s dodatkem, že bližší informace se zájemci dozví na www.kvstav.cz.