Jako jediná organizace v Ostravě provozuje Mikasa denní stacionář pro mladé lidi a dospělé se středně těžkým, resp. těžkým mentálním postižením. Pomoc poskytuje také autistům a osobám s poruchami chování.

ČTYŘI DNY V PŘÍRODĚ

Lidé s takovým postižením jsou odkázáni na téměř celodenní péči jiné osoby a ma-jí také omezené možnosti poznávat nové prostředí.

„Považujeme za velmi důležité, aby i těžce postižení lidé měli při cestování dle možnosti stejné podmínky jako jiné turisté. Chceme jim umožnit prožít čtyři dny v hezké přírodě, aby byli co nejdéle na čerstvém vzduchu a mezi přáteli. Někteří účastníci podobnou zkušenost zažijí poprvé,“ uvádí ředitel spolku Michal Panáček.

Ilustrační foto.

Podstatou programu společnosti Tesco “Vy rozhodujete, my pomáháme“ je pomoc místním neziskovým organizacím při uskutečnění předloženého projektu.

ŽETON S VELKOU MOCÍ

Vybrané projekty mohou zákazníci podpořit do 17. února ve všech prodejnách sítě. Zákazníci v nich nyní dostávají za nákup speciální žeton, jehož vhozením do urny hlasují pro daný projekt. Letošní ročník je pátý v pořadí. Na oceněné projekty čeká dohromady více než pět milionů korun.

Více informací najdete na internetových adresách www.itesco.cz/pomahame a www.mikasa-detem.cz.