Pokud rádi nakupujete v prodejnách maloobchodní sítě Hruška, budete před některými z nich čekat v pátek ráno na otevření marně.

„Respektujeme zákon a otevřeno tak budou mít na státní svátek pouze prodejny do 200 metrů čtverečních, maximálně do 14 hodin. To, jestli má jejich obchod v pátek zavřeno nebo otevřeno, se lidé dozvědí na vývěskách umístěných v jednotlivých prodejnách Hruška," informovala jednatelka společnosti Jana Škrabalová.

Zavřeno tak bude mít například kylešovská prodejna Hruška v Bílovecké ulici za točnou trolejbusů nebo ta v Holasické ulici v Kateřinkách. Naopak do menších prodejen si v pátek lidé nakoupit mohou přijít. Vzhledem k jejich velikosti tak bude mít od 7 do 12 hodin otevřeno Hruška na Horním náměstí, od 6.30 do 11.30 pak například ještě prodejna v Hradci nad Moravicí v ulici Opavská.

Co se prodejen obchodního družstva Tempo týká, rovněž i některé jeho obchody v pátek neotevřou. V okrese se to týká například těch ve Vítkově, Budišově nad Budišovkou, Bolaticích, Hlučíně, Slavkově nebo Háje ve Slezsku. V Opavě budou mít zavřeno prodejny v ulici Olomoucká, Ruská a Krnovská.

Zavřeny zůstanou v pátek také některé prodejny v opavském Obchodním centru (OC) Breda&Weinstein. Jak vysvětlila marketingová koordinátorka OC Aneta Křibíková, některých prodejen se zákon netýká, a to konkrétně těch, nabízejících služby.

„Celé horní patro proto bude v pátek otevřeno. Tedy například kino, kavárny nebo fitness. Dále mohou lidé zajít do malých prodejen, respektive do těch, jejichž plocha nepřesahuje 200 metrů čtverečních." Naopak ty větší budou zavřeny, jako třeba Albert, Datart, Intersport nebo prodejny oblečení C&A či H&M.