Lidé z Bolatic mají šanci získat práci v místě svého bydliště. V úterý totiž v obci slavnostně otevřeli továrnu na výrobu a balení léků Medis International, a. s.

„Na slavnostním otevření byla spousta lidí. Z Modelu, Tevy a španělské firmy. Firma už nyní zaměstnává deset lidí, z toho tři z Bolatic. „Budou přibírat další, hlavně ženy,“ uvedl bolatický starosta Herbert Pavera.

Vznik farmaceutické firmy v obci hodnotí kladně. „Je to stoprocentně dobře, příchod farmaceutické firmy do Bolatic je prestižní záležitostí. Majitelé jsou slušní a příjemní a vždy splnili to, co měli,“ podotkl.

Na otázku, jestli lidé novou firmu v obci vítají, pak odpověděl: „Věřím, že jsou lidé rádi, obecně přínos firem v Bolaticích je velký. Firma bude vyvážet do celého světa a v Bolaticích se léky jen balí, vyrábět se budou jinde.“

Jak potvrdil Pavel Kubin z Medis International, hlavní činností továrny, jejíž výstavba byla zahájena v roce 2008, bude výroba primárního a sekundárního balení léků a potravinových doplňků. „Nová továrna, která je vybavena nejnovější technologií, představuje investici asi 200 milionů korun.,“ řekl Kubin.

Nakonec zmínil, že za plného technologického dovybavení bude schopna zaměstnat až 55 osob.

MEDIS INTERNATIONAL, a. s.

MEDIS INTERNATIONAL, a. s., a Les Laboratoires MédiS S.A. jsou společnosti, které vyvíjí a prodávají významné a cenově dostupné generické léčivé produkty. Sídlo společnosti je v Praze. Více na www.medisinternational.cz. a www.medis.com.tn.