Již několik let se firma umisťuje na prvních příčkách prestižního veletrhu Flora Olomouc, ocenění získává za svou vystavenou expozici vlastních výpěstků. Přestože osmdesát procent vypěstovaných rostlin prodává okrasná školka velkoobchodně, vedení společnosti nepodceňuje ani zájemce ze široké veřejnosti. Právě zahrádkářům a skalničkářům z Opavska a okolí nabízí školka bohatý sortiment okrasných a ovocných roslin přímo od pěstitele. Firma má také svůj eshop.

„Je pravda, že naše výpěstky již velice dobře znají nejen zahradníci i zahrádkáři z blízkého okolí, ale také ze Slovenska, Polska, Rakouska, Slovinska, Chorvatska i Ruska. Toto nás nesmírně těší, posouvá kupředu, i zavazuje,“ říká majitel Okrasné školky Oldřišov Patrik Wieder. On sám je absolventem Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Zkušenosti sbíral v Německu i ve Výzkumném ústavu okrasného zahradnictví v Praze-Průhonicích. Navázal na rodinnou zahradnickou tradici a úspěšně v ní pokračuje. Punc rodinné firmy potvrzuje i jeho manželka Martina, která je zahradní architektkou.

Okrasná školka Oldřišov.Okrasná školka Oldřišov.Zdroj: se souhlasem Okrasné školky Oldřišov

Kompletní nabídka okrasných rostlin

Oldřišovská okrasná školka hospodaří na šesti hektarech úrodné půdy Opavska. „Od počátku jsme se specializovali na stromy, jehličnany, růže a kvetoucí keře. Postupně jsme nabídku rozšířili také na kompletní sortiment trvalek, skalniček a vřesovištních rostlin včetně azalek a rododendronů. Pěstujeme a prodáváme širokou škálu kvetoucích i listnatých keřů a jehličnanů. V naší nabídce najdou zájemci také keře do živých plotů. K zajímavostem patří, že do zahrad nabízíme i vzrostlé stromy v nadstandardních velikostech. Jsme schopni takovéto stromy nejen opatřit a dodat, ale i zajistit jejich odbornou výsadbu,“ upřesňuje odborník, který je členem celorepublikového Svazu školkařů ČR.

Samozřejmostí je řádně vyškolený a ochotný personál. „Všichni naši zaměstnanci jsou skuteční odborníci, kteří zákazníkům poskytnou i rady z praxe. Ty člověk nenajde v žádné knize, příručce, ani v zahrádkářském časopise,“ míní Patrik Wieder.

Okrasná školka je také pod pravidelnou kontrolou Státní rostlinářské správy, každý zákazník tak má jistotu, že kupuje zdravou rostlinu. Nákup a prodej živých rostlin má podle Patrika Wiedera svá specifika. „Tady spolu jednají lidé, kteří mají rádi přírodu. Prodat okrasný keř, stromek nebo skalničku není totéž, jako prodat housku nebo talíř. Naše výpěstky lidem zkrášlují a zpříjemňují život, a to často na dlouhé roky,“ dodává majitel. Více informací se zájemci dozví ZDE.