Sušenky exportuje do více než dvaceti evropských zemí i za hranice Evropské unie pod světově známými značkami Oreo, Milka, Cadbury nebo belVita, u nás známá jako BeBe Dobré ráno. Proslula i výrobou dobrot značky Opavia, určených výhradně pro český a slovenský trh.

Jejich špičkovou kvalitu umožňuje šestnáct moderních výrobních linek, z nichž pět je označováno za linky budoucnosti.

„Rozvoj této lokální továrny, která má ovšem v současnosti už evropský význam, je jistě prospěšný pro celý náš kraj a jeho budoucnost,“ míní hejtman Ivo Vondrák.

V opavské továrně pracuje zhruba tisícovka zaměstnanců a díky nové investici dojde ke zkvalitnění výrobního procesu i k navýšení počtu pracovních míst. Vedení továrny už potvrdilo setrvalý zájem o nové pracovníky se středním odborným i vysokoškolským vzděláním v potravinářských a technických oborech.

Výroba sušenek má v Opavě bohatou tradici, sahající až do roku 1840, ale továrna se několikrát přemisťovala. V letech 1901 až 1997 působila v průmyslovém objektu v Olomoucké ulici.

V roce 1997 byla přestěhovaná do nového výrobního areálu v městské části Vávrovice, kde je dosud. Historie továrny je nedílně spojena s rodinou zakladatelů cukrovinkářské výroby Fiedorů.

Na jejich jméno dodnes upomíná nejenom kulatá oplatka Fidorka, ale i mezi zaměstnanci závodu zavedený název Fidor pro jednu z výrobních hal.