V roce 1876 se pak majitelem mlýna stala rodina Herberů, mlýn tehdy koupil Jan Herber. Zpět rodině se ale majetek po znárodnění vrací až v roce 1991. Od té doby pokračuje výroba mouky znovu pod rodinnou značkou Mlýn Herber.

V čele společnosti nyní stojí pravnuk zakladatele mlynářského rodu Jana Herbera, Aleš Ressler. Ten tedy představuje již čtvrtou mlynářskou generaci. Výroba se zaměřuje na světlé, celozrnné, pšeničné i žitné mouky a také krmné produkty.

Kaple sv. Vendelína ve Vávrovicích.
Vávrovice: Západní část severního obchvatu Opavy by měla být hotova za dva roky

„Mezi nejžádanější výrobky patří mouka určená pro výrobu sušenek jako Oreo, Polomáčené, Disco a oplatků například Fidorka, Zlaté a podobně. Významnou část tvoří také mouky pro pekaře a výrobu těstovin. Neopomíjíme ani naše zákazníky, kteří rádi vyhledávají naši mouku v 1 kg spotřebitelském balení v obchodních sítích,“ přibližuje Aleš Ressler.

Ročně se ve Mlýně Herber zpracuje asi 45 tisíc tun pšenice na různé mlýnské výrobky jako různé druhy mouk a krmiva, což jsou otruby a krmná mouka. Naprostá většina pšenice, kterou do mlýna přivezou, pochází z našeho regionu.

Starosta Vávrovic Miroslav Kořistka.
Kořistka: Sehnali jsme více než pět a půl tisíce podpisů a šli jsme kandidovat

Ve společnosti Mlýn Herber je samozřejmostí také modernizace. Od roku 2015 mlýn v této souvislosti investoval již 150 milionů korun. Dbá se také na ochranu životního prostředí. Více informací o Mlýnu Herber se dozvíte ZDE.