„Jak my říkáme, krotíme dešťovou vodu, tedy dodáváme odvodňovací žlaby a související prvky jako odlučovače a vsaky. V této oblasti také poskytujeme odborný servis pro projektanty,“ vysvětluje zaměření firmy zakladatel Vít Daněk.

Obec Vlaštovičky. Kaple sv. Jana Nepomuckého.
Na novou hasičskou zbrojnici čekali ve Vlaštovičkách dvanáct let

Na úplném počátku v roce 1994 stál Vít spolu se svým kamarádem, oba ze stavebního oboru, oba tehdy hledali změnu a našli inzerát v té době české pobočky firmy HAURATON, která poptávala zástupce na severu Moravy. „Postupně jsme se rozšířili na území celé Moravy, potom na Vysočinu a nakonec nám bylo svěřeno území celé České republiky. Zůstal jsem v oboru, který jsem si zamiloval již od střední školy, i když v rámci našeho podnikání řešíme jen malou, úzce specializovanou část staveb. Ale kdo zase může říct, že je celý život u „koryt“, jak s oblibou říkáme,“ konstatuje se smíchem Vít Daněk.

Zákazníky Benefitu bývají nejčastěji stavební firmy v dopravním a vodohospodářském oboru. „Těm dodáváme odvodňovací prvky, k tomu navíc pomáháme architektům a projektantům s odvodněním v jejich projektech. Pokud ale někdo potřebuje jen několik metrů žlabů před garáž, může k nám také přijet, rádi mu pomůžeme,“ přibližuje.

Společnost Benefit.Společnost Benefit.Zdroj: se souhlasem společnosti Benefit

Benefit působí pouze v České republice, nicméně od roku 2014 je výhradním zástupcem zmíněné německé značky odvodnění HAURATON, která už je celosvětová. Právě tento okamžik se před sedmi lety stal pro firmu zatím asi nejdůležitějším počinem. „Svěření výhradního zastoupení značky HAURATON pro Českou republiku po dvaceti letech spolupráce bylo pro nás velmi významné. Ocenění ve formě důvěry silného partnera je k nezaplacení,“ dodává Vít Daněk.Bližší informace o společnosti Benefit se dozvíte na www.benefit.cz.