Důkazem toho, že poctivé řemeslo u nás nevymřelo, a že stále ve svém okolí můžete narazit na kvalitní řemeslníky se zlatýma ručičkama, je hlasování o nejlepšího fachmana Opavska. Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodl najít a odměnit za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt.

Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům v opavském a hlučínském regionu najít takovýchto fachmanů celou řadu. Ať už něco opravit, přestěhovat nebo třeba vymalovat. Jeho doménou jsou všechny typy domácích prácí, které jezdí plnit na zavolání. Marek Novotný totiž v Opavě provozuje nepříliš rozšířenou službu s názvem hodinový manžel. Byl to přitom nápad jeho manželky.

„Vždy, když jsme někam jeli, čekalo se tam s jakoukoli prací, až přijede Marek a udělá to. Tak mě napadlo, proč si tím alespoň něco nepřivydělat,“ vzpomíná dnes paní Novotná. Přesto, že se Marek o reklamu příliš nestará, klientela přibývá a stálí zákazníci rovněž. „Je to jednoduché. Člověk se nesmí zaleknout žádné práce,“ tvrdí opavský fachman, který se původně vyučil jako silnoproudař a jeho hlavní živností jsou elektromontážní práce.

Na panu Novotném nás zaujalo především jeho nadšení a poctivost, se kterou každý den přistupuje ke své práci a zákazníkům. Na Markovi Novotném je patrná radost z pobytu mezi lidmi a ti mohou naopak dosvědčit poctivost, se kterou přistupuje ke své práci.

Na otázku co pro Marka znamená to, že byl zvolen nejlepším fachmanem regionu, odpovídá skromně: „Vůbec by mě nenapadlo, že bych mohl vyhrát. Ale je to i dobrá reklama. Od prvního článku, kdy jsem byl nominován, jsem měl během chvíle čtyři až pět nových zakázek.“

A do budoucna se těší i na další.