„Dárky by měli vybírat s vědomím, že třeba svým výběrem konkrétního dárku, poukazu a tím, u koho ho nakoupí, předejdou ulicím s prázdnými výlohami, opuštěnými kavárnami a bannery s nápisem K pronájmu,“ přibližuje ředitelka OHK Opava Miluše Psotová.

Vánoční cukroví.
Vánoční cukroví se na Opavsku peče o sto šest. Někteří ho objednávali již v létě

Další výzva opavské hospodářské komory pak míří přímo k živnostníkům a podnikatelům. Pokud byli jakkoli omezeni vládními opatřeními nebo jejich náhlými změnami, mají kontaktovat přímo OHK na čísle 553 714 259 nebo emailem na ohk@opava.cz.

„Do předmětu emailu stačí napsat PRŮZKUM OHK a uvést kontakt, zavoláme jim zpět. Posíláme podněty na Hospodářskou komoru ČR, která pak vyjednává s vládou, stále sbírají informace z celé republiky, aby se podchytily všechny problémy.

Radoslav Kováč
Opavskou kabinu dál kosí Covid, do Liberce s dorostem

„Pomůžeme si sami“ je dalším heslem, pod kterým bychom chtěli v regionu více propojit firmy a poskytovatele služeb a podpořit jejich provázání, předávání si kontaktů a informací.

Pan Knappe tuto ceduli umístil před svou pekárnu a jakmile to bude možné, chystá se spolu s OHK Opava, v jejímž představenstvu aktivně pracuje, pořádat pro drobné podnikatele a OSVČ pravidelná setkání s cílem regionální vzájemné pomoci,“ dodává Miluše Psotová.