Zaměstnanci větších i menších firem na Opavsku dostávají od svých zaměstnavatelů některé výhody. K velkým společnostem patří Model Obaly, jehož zaměstnanci dostávají například příspěvky na stravování v závodní jídelně, volné vstupenky do sauny, bazénu a na další sportovní aktivity nebo na jazykové kurzy.

„Pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky pořádáme každoročně oblíbený Den otevřených dveří se sportovní i společenskou náplní a částečně se podílíme na provozu mateřské školy, kterou navštěvují děti našich zaměstnanců. Služební mobily a vozy dáváme pracovníkům, kteří je k výkonu funkce potřebují,“ říká vedoucí personalistiky opavského závodu Jiří Gavenda.

Bolatická společnost Lanex přispívá svým zaměstnancům na závodní stravování, na penzijní připojištění i na sportovní aktivity, na kulturní akce a také na masáže. „Naši zaměstnanci mají pět dní dovolené navíc a na jazykové nebo odborné kurzy jim buď přispíváme nebo je pro ně sami organizujeme. Pracovníkům, u nichž to výkon funkce potřebuje, poskytujeme také služební mobily a vozy,“ říká manažerka Eva Wiedermanová.

Opavská firma Hon – nábytek nabízí pracovníkům masáže přímo ve svých prostorách a zajišťuje jim obědy přímo na pracovišti. Poskytuje jim volné vstupenky do bazénu a mobily těm zaměstnancům, kteří je potřebují k výkonu funkce. „V případě potřeby dáváme svým pracovníkům i jednorázové podpory. Přispíváme jim hlavně na ty věci, o které mají sami zájem,“ konstatuje ředitel firmy Václav Hon.

Malá opavská firma Gappay přispívá zaměstnancům na penzijní připojištění, na stravenky a umožňuje jim nákup výrobků za zvýhodněné ceny. Další opavská firma OPAC přispívá zaměstnancům na stravenky, na pracovní oděvy a pro výkon funkce dává některým mobily. Zaměstnanci firmy Fros dostávají příspěvky na stravenky a někteří také mobily. „V případě potřeby jim půjčujeme také naše nákladní vozy k převozu soukromých věcí s tím, že si musejí uhradit jen pohonné hmoty,“ říká prokurista Eduard Fládr.

Stavební firma Dektrade nabízí svým zaměstnancům řadu zajímavých výhod. Jedná se o bezplatný systém vzdělávání zaměstnanců v rámci jejich společnosti, dále to je značkové pracovní oblečení pro všechny zaměstnance jednou ročně zdarma či zvýhodněný nákup materiálu a zboží distribuovaného touto společností.