Taková je výherkyně soutěže Živnostník roku. Stala se jí výrobkyně uzenin z Dolního Benešova Jaroslava Klemensová se svou firmou Masoma.

A co čerstvá výherkyně říká na to, že je nejlepší živnostnicí republiky? „Velmi nás to překvapilo, byli jsme nadšení. Co říct… je to velice dobrý pocit,“ řekla včera naší redakci.

Již dříve přiznala, že by svou práci nikdy nevyměnila. Za úspěchy, kterých dosáhla, stojí podle jejích slov kvalita a skutečnost, že podniká už delší dobu. Navíc prý hodně pomáhá, že ve firmě pracuje tolik lidí z rodiny. Navzájem si totiž pomáhají.

„Manžel dělal osmnáct let v masokombinátu. Po mateřské jsem neměla práci. Rozhodla jsem se tedy, že začnu podnikat. Říkali jsme si, že pokud firma nepůjde, ať alespoň manželovi zůstane práce. Firma tedy byla napsána na mě. Se mnou začal podnikat bratr, který už měl své zkušenosti,“ zavzpomínala na své začátky Jaroslava Klemensová.

Jak prozradila, po třech měsících byl o výrobky takový zájem, že musel manžel odejít z práce a podnikat s nimi. Dnes firma vyrábí třináct až patnáct tun denně.