A kdo z Opavska uspěl? Porota rozhodla o tom, že stříbro pro Živnostníka roku Moravskoslezského kraje 2022 patří opavské pohybové specialistce Martině Fallerové. Se zlatem ji totiž předběhla Karla Michalíková ze Starého Jičína, která kromě moderování a zpívání provozuje i folklorově zaměřenou vyšívací dílnu. Třetí, tedy „bronzové“ místo obsadil ostravský umělecký kovář Martin Bundil.

Martina Fallerová pomáhá lidem žít kvalitní život v pohybu a bez bolesti. Proto se neustále vzdělává v pohybivých, fyzioterapeutických, fasciálních a rolfingových konceptech. Mimo jiné vede skupinové lekce pilates a zdravých zad, osobní terapie na Pilates strojích a pro laickou i odbornou veřejnost pořádá kurzy a semináře . V nejprestižnější školící IQ Pohyb Akademii se sedm let podílela na školení nových Pilates lektorů a pohybových specialistů. „Ocenění mne moc potěšilo, i když jsem ho, upřímně řečeno, nečekala. Pocit, že někdo mou práci ocenil, je povzbuzující i zavazující,“míní Martina Fallerová.

Zbrojíř SZM Marek Slanina.
Opavský zbrojíř Slanina: snažíme se, aby vše odpovídalo historické skutečnosti

MONETA Živnostníkem roku Srdcař 2022 Moravskoslezského kraje se stala floristka Martina Hajduková z Háje ve Slezsku. Je profesionální floristkou a majitelkou oblíbeného Květinového Ateliéru Lotos v Dolním Benešově, který se zaměřuje na prodej květin, dárkového zboží a vazbu květinových dekorací. Specializuje se na svatební floristiku, zajišťuje smuteční vazby, zdobí obřadní síně, provádí výzdoby firemních akcí, školy, kongresy, plesy, obchody, firemní akce a rodinné oslavy. Pro veřejnost organizuje vlastní semináře, workshopy, soutěže i svatební výstavy na zámcích a výstavištích.

Floristka Martina Hajduková.Floristka Martina Hajduková.Zdroj: se svolením pořadatelů soutěže Živnostník roku 2022

„Má práce je současně i mým velkým posláním. Být finalistkou v Top desítce této soutěže  a navíc v ní získat i titul Srdcař roku považuji za svůj zásadní úspěch,“ netají se Martina Hejduková radostí. Její prodejna s novou značkou Květinový Ateliér Lotos nyní prochází rekonstrukcí.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty a budou reprezentovat Moravskoslezský kraj. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků 17. ročníku soutěží IBM Firma roku 2022 a MONETA Živnostník roku 2022 se uskuteční 8. prosince na pražském Žofíně.