Místní bezdomovec hledal v nenadálém mrazu a chumelenici suché místo, kde by si zdříml. Když se dostal do sklepa, vyhledal si kout malinko za rohem a chtěl si rozestlat. Papírových krabic tu našel dost, a tak brzy měl i lůžko. Možná ho ale trápilo vlhké oblečení, možná mu stále byla zima.

A tak vzal pár papírů a škrtl sirkou. Plamínky začaly hřát. Jenže nevydávaly jen teplo, ale také kouř. Toho se bezdomovec nadýchal. Později vypověděl, že podle něj byl ve sklepě nepořádek, tak chtěl papíry spálit. Měl ale štěstí, vlastně štěstí měli všichni pokojně spící v patrech nad ním. Kouře vycházejícího ze sklepa si totiž všiml čtyřiadvacetiletý Opavan, který procházel okolo.

A tak sedm minut po půl páté zavolal hasiče. Ti přijeli, oheň bez problémů zkrotili a objevili také muže. Pro toho si přijela sanita záchranky, která jej převezla do Slezské nemocnice k vyšetření. Bezdomovec se tak nakonec vyspal v teple, dokonce i v čisté nemocniční posteli, ale tím jeho nedělní dobrodružství nejspíš neskončí.

Pro vyšetřovatele hasičů totiž nebyl problém zjistit, jak k ohni ve nočním sklepě došlo, a teď se nejspíš pořádkumilovnému muži „odmění“ citelnou pokutou. Naštěstí pro něj jinak nic cenného neshořelo, škoda byla nulová. Ostatně není to poprvé, co má stejný bezdomovec oplétačky se zákonem. Muž je poměrně známý i opavským strážníkům a policistům. Ti ho jen za minulý rok dvakrát řešili pro krádeže a dvakrát pro porušení občanského soužití.