„Šla jsem zrovna navštívit známou do tohohle domu a když jsem zatočila z Olomoucké do Provaznické, strašně mne polekal černý kouř, kterého byla plná ulice. V první chvíli mne napadlo, že hoří dům, ale pak jsem uviděla to auto. Je to hrůza, co z něj zbylo,“ svěřila se nám jedna z dvou dam, které jsme u vraku auta potkali. Také na nás scéna zapůsobila otřesně.

Podle hasičů černý, pravděpodobně luxusněji vybavený Citroën, zde stál asi hodinu poté, co ho sem majitel zaparkoval. Pak náhle začalo v motorovém prostoru hořet. Hasiči ani rychlým zásahem neměli šanci auto zachránit. Plastové díly se horkem roztavily, celý motorový prostor je teď jedna černá změť.

Naštěstí nedovolili ohni se rozšířit a dát tak možnost k výbuchu nádrže. Předběžně byla škoda stanovena na 100 tisíc korun.

Když hasiči oheň zdolali, ujal se práce vyšetřovatel. „V tomto případě vše svědčí o elektrickém zkratu nebo jiné závadě elektroinstalace uvnitř motorového prostoru. Pokud ale nebude s tímto závěrem někdo spokojen, může vše objasnit ještě podrobná expertíza,“ říká Miroslav Svoboda s tím, že ze své praxe zná případy, kdy se auto samo nastartovalo a pokud mělo zařazenu rychlost, dokonce i rozjelo.