Ohlášen byl v neděli po třetí hodině. Hasiči dostali oheň pod kontrolu krátce po 20. hodině, zásah jim ztěžovaly poryvy větru a mnohdy špatně přístupný terén.

Už na začátku zásahu vybídli hasiči k evakuaci zhruba 5 desítek dětských a dospělých obyvatel nedalekého letního tábora. Ti skončili nejprve v Kulturním domě ve Skřipově-Hrabství, starosta Skřipova pak pro ně zajistil přechodné ubytování.

"Požár se obešel bez zranění, když nepočítám puchýře na nohou jednoho profesionálního hasiče, ty ale nebyly z popálení," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasičům pomáhal i policejní vrtulník, pod který hasiči zavěsili bambi vak o obsahu 800 litrů a nabírali do něj vodu. Obsah shodil na hořící les téměř třicetkrát.

Zásah hasičů u požáru lesa na Opavsku, neděle 30. června 2019.Zásah hasičů u požáru lesa na Opavsku, neděle 30. června 2019.

"Jednotky se již začaly vracet na své základny. Přes noc zde zůstanou na kontrolu požářiště tři jednotky dobrovolných hasičů: Hradec nad Moravicí, Hradec nad Moravicí-Jakubčovice a Skřipov-Hrabství," dodal krátce před desátou hodinou večer Kůdela s tím, že na místě zasahovaly jednotky ze stanic v Bílovci, Opavě, Ostravě-Porubě a Ostravě-Zábřehu. Společně s nimi pomáhalo v boji s požárem dalších 12 jednotek dobrovolných hasičů, a to ze stanic Hradec nad Moravicí, Hradec nad Moravicí-Jakubčovice, Březová, Březová-Leskovec, Bílovec, Bílovec-Výškovice, Pustá Polom, Hlubočec, Slatina, Tísek, Skřipov, Skřipov-Hrabství.