Do zmíněné opavské části ihned vyrazili opavští profesionální hasiči, kterým pomáhali dobrovolníci z Komárova a právě Kylešovic. Oheň poškodil vybavení restaurace. Při požáru sice nedošlo ke zranění, ale škoda byla odhadnuta na dva miliony korun. „Hasiči dostali oheň pod kontrolu za čtvrthodinu, dohašování s rozebíráním konstrukcí jim zabralo další téměř hodinu a půl,“ komentoval tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Naší redakci se dnes dopoledne povedlo spojit s provozovatelem Kotelny Danielem Střadalou, jenž nechtěl spekulovat o tom, zda oheň někdo založil úmyslně.

„Zatím to je v šetření a na závěry je ještě brzy,“ komentoval. Byť byl požár rozsáhlý a interiér restaurace zdevastoval, v Kotelně se už zabývali znovuotevřením. „Dobrou zprávou je, že bowlingové dráhy nebyly zničeny. Oheň poškodil jen ovládací prvky. Celou situaci jsme probírali s majitelem a během dvou nebo třech měsíců bychom rádi Kotelnu opět otevřeli,“ doplnil Daniel Střadala. 

Režisér Amber Jindřich Mižďoch se studentkou Denisou Pánikovou, která tímto filmem absolvovala. Na starosti měla kostýmy nebo masky.
Sci-fi na Slezské univerzitě. Studenti natočili film o budoucnosti
Svátek sv. Valentýna. Ilustrační foto.
Valentýn: obdarujete milou květinou, nebo salámem?