Když na místo přijeli opavští policisté, zjistili, že popálený byl mezitím převezen záchrankou do Slezské nemocnice v Opavě na traumatologii.

Osmačtyřicetiletý muž byl popálen tutéž noc v bunkru z druhé světové války, kde přebývá. Bunkr se nachází v katastru Malých Hoštic. Podle vyšetřovatele hasičů HZS Opava požár vznikl za kamny, nicméně jeho příčina je nejasná.

„Na místo přijel i kriminalistický technik Územního odboru Policie ČR Opava a poté i chemik z Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje Ostrava společně s policejním psovodem a speciálně vycvičeným psem Daxem. Ani při opětovné prověrce požářiště nebyla zjištěna žádná stopa po iniciační chemické látce podporující hoření,“ uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Popálený muž byl silně opilý, v dechu měl 2,36 promile alkoholu. „Neustále uváděl, že v žádném případě nemohl oheň způsobit svou nedbalostí, a proto se domnívá, že mu do bunkru musel někdo něco hodit a tím oheň založit. Toto tvrzení však nebylo doposud potvrzeno, ale ani vyvráceno,“ dodal mluvčí.

Vše je nadále v šetření, zraněný muž se bude léčit nejspíš čtrnáct dnů.