V pondělí ráno minutu po půl sedmé se srazila osobní Škoda Octavia, řízená jedenatřicetiletou řidičkou a dodávkový Renault Mascott s jednadvacetiletým řidičem v jedné z křižovatek Háje ve Slezsku.

„Řidič dodávky je podezřelý, že nedal přednost osobnímu autu. Přestože se jeho řidička snažila nehodě intenzivním brzděním zabránit, došlo k nárazu,“ řekla k havárce policistka Dagmar Schindlerová. Po nárazu se renault převrátil na bok a z jeho nádrže začalo unikat palivo. Během chvíle ale jedna z jisker v elektronice auto zapálila. Protože je ale křižovatka v mírném svahu, hořící benzin se dostal i ke škodovce, která také byla během chvilky v plamenech.

„Po ohlášení na místo vyjela profesionální jednotka hasičů ze stanice v Opavě a s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů z hájecké části Smolkov a z Hrabyně. Ti dostali požár pod kontrolu za tři minuty po příjezdu,“ popsal zásah hasičů tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Oba řidiči přežili srážku bez úhony. Když ale řidič dodávky opouštěl kabinu skrz rozbité čelní sklo, lehce se pořezal. Předběžný odhad škody na autech dosáhl výše 830 tisíc korun. Vedle dohašování obou vozidel hasiči také museli ochlazovat dvoupodlažní rodinný domek, který stojí u křižovatky. Žár totiž poničil čtyři okna a také skříň, sloužící pro přenos signálu kabelové televize.

Dohašení zabralo hasičům další čtvrthodinku.