Operační středisko přijalo informaci o požáru domu ve 12.46 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Opava, spolu s nimi dobrovolné jednotky z Litultovic, Melče a Mikolajic.

„Jelikož požár nabýval na síle a rozsahu, rozhodl velitel zásahu o vyhlášení 2. stupně požárního poplachu a na místo tak byly vyslány další jednotky dobrovolných hasičů z obcí Hradec nad Moravicí, Dolní Životice, Budišov nad Budišovkou, Horní Benešov, Vítkov, Štáblovice a Opava-Kylešovice. K požáru byla vyslána i druhá profesionální jednotka z Bruntálu. Na místě události tak celkem zasahovalo 12 jednotek hasičů," řekl k události mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

Zásah hasičů na farmě v Klokočově, 176. srpna 2023.
VIDEO: Na farmě na Opavsku hořela stodola, koně stihl vyvést majitel

Hasiči již při příjezdu viděli střechu, která byla celá v plamenech. Použili proto na boj s plameny celkem šest vodních proudů. Během zásahu museli hasiči dovážet vodu pomocí cisteren, dále museli rozebírat střešní konstrukce, které je ohrožovaly při zásahu a v jejichž útrobách se nacházela skrytá ohniska. Během zásahu došlo k lehkému zranění dvou dobrovolných hasičů, která si naštěstí nevyžádala lékařské ošetření.

Požár domku ve Slavkově, duben 2023.
Ve Slavkově na Opavsku vzplála novostavba, vniveč přišly čtyři miliony

„Hasiči dostali oheň pod kontrolu za více než dvě hodiny. Jelikož přes noc zajišťovaly dvě jednotky hasičů dohled na požářišti, byla likvidace požáru nahlášena až následující den, to je v pátek 13. října ve 14.03 hodin, kdy bylo místo zásahu předáno vyšetřovatelům z řad hasičů i policie, kteří zahájili úkony ke zjištění příčiny vzniku požáru. Škoda na majetku byla vyčíslena na 10 milionu korun," doplnil mluvčí.