„Operační středisko bylo o události informováno dvacet minut po jedné hodině ranní. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Vítkova a Opavy a dobrovolní hasiči z Vítkova, Melče, Budišova nad Budišovkou a z Březové.

Po jejich příjezdu už byla zasažena celá jedna stěna objektu o půdorysu přibližně 9 x 12 metrů, plameny na vnější části hasiči dostali pod kontrolu téměř okamžitě,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Zásah komplikovala vybuchující pyrotechnika, kvůli které se hasiči nějakou dobu nemohli dostat dovnitř budovy. „Požár byl lokalizován minutu před třetí hodinou ranní. Velitel zásahu si na místo vyžádal automobilový žebřík, ze kterého následně hasiči rozebrali střešní konstrukce a zkontrolovali, jestli se požár dále nešíří,“ pokračoval.

V objektu se nikdo nenacházel, a požár se tak obešel bez zranění. Kromě samotného domu a vnitřního vybavení byla ale poškozena čtyři auta a jeden přívěs, které se nacházely na vedlejších pozemcích. „Příčinou vzniku požáru se dále zabývají vyšetřovatelé z řad hasičů i policie.

Předběžná škoda byla vyčíslena na jeden milion korun,“ uzavřel Jakub Kozák.

Vybydlený dům, ruina, ghetto. I taková označení lze slyšet z úst lidí, kteří někdy měli nebo mají co do činění s budovou v Janské ulici.
Co bude s bývalou ubytovnou v Janské?