Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru kůlny krátce před 20. hodinou. Na místo zásahu ihned vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Hlučíně a Opavě, posíleny pak o jednotky dobrovolných hasičů z obcí Závada, Píšť, Hlučín, Bolatice a Bohuslavice. Na místě zásahu byla rovněž přítomna Zdravotnická záchranná služba (ZZS) a Policie ČR.

Ještě před samotným příjezdem hasičských jednotek na místo události bylo z kůlny vyvezeno vozidlo, které se v něm nacházelo, a které rovněž zachvátil požár. Na jehi likvidaci použil majitel hasící přístroj. Následně vozidlo odvezl na bezpečné místo mimo vozovku.

Na místě nehody v Opavě ve čtvrtek 9. března zasahoval vrtulník.
Seniorku na přechodu v Opavě srazilo auto, pro zraněnou ženu letěl vrtulník

„Hasiči pro likvidaci požáru použili tři vodní proudy, aby se oheň náhodou nerozšířil na sousední budovu penzionu. Hasiči u něj preventivně prováděli ochlazování objektu. Během zásahu došlo ke zranění dvou civilních osob, které byly ošetřeny ZZS přímo na místě,“ informovala mluvčí hasičů Kamila Langerová.

Požár v Závadě na Opavsku, 8. 3. 2023Požár v Závadě na Opavsku, 8. 3. 2023Zdroj: se svolením HZS MSK

„Po likvidaci požáru provedli hasiči rozebrání kůlny a skelné vaty, která zde byla uskladněna, následně, po dobu dalších dvou hodin, prováděli dobrovolní hasiči z obce Závada dohledovou činnost, aby nedošlo k opětovnému zahoření,“ doplnila Langerová.

Příčina požáru je v šetření, předběžná škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 450 tisíc korun.