Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru kůlny krátce před 20. hodinou. Na místo zásahu ihned vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Hlučíně a Opavě, posíleny pak o jednotky dobrovolných hasičů z obcí Závada, Píšť, Hlučín, Bolatice a Bohuslavice. Na místě zásahu byla rovněž přítomna Zdravotnická záchranná služba (ZZS) a Policie ČR.

Ještě před samotným příjezdem hasičských jednotek na místo události bylo z kůlny vyvezeno vozidlo, které se v něm nacházelo, a které rovněž zachvátil požár. Na jehi likvidaci použil majitel hasící přístroj. Následně vozidlo odvezl na bezpečné místo mimo vozovku.

„Hasiči pro likvidaci požáru použili tři vodní proudy, aby se oheň náhodou nerozšířil na sousední budovu penzionu. Hasiči u něj preventivně prováděli ochlazování objektu. Během zásahu došlo ke zranění dvou civilních osob, které byly ošetřeny ZZS přímo na místě,“ informovala mluvčí hasičů Kamila Langerová.

close Požár v Závadě na Opavsku, 8. 3. 2023 info Zdroj: se svolením HZS MSK zoom_in Požár v Závadě na Opavsku, 8. 3. 2023

„Po likvidaci požáru provedli hasiči rozebrání kůlny a skelné vaty, která zde byla uskladněna, následně, po dobu dalších dvou hodin, prováděli dobrovolní hasiči z obce Závada dohledovou činnost, aby nedošlo k opětovnému zahoření,“ doplnila Langerová.

Příčina požáru je v šetření, předběžná škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 450 tisíc korun.