Na místo tak během několika málo minut vyrazili profesionální hasiči z Opavy a jednotky dobrovolných hasičů z Dolních Životic, Melče a Litultovic. Ti si museli poradit s ohněm uvnitř domu, kdy se plameny postupně posunovaly nejen po komíně směrem ke střeše, ale i do svého okolí.

Podle mluvčího moravskoslezských hasičů Petra Kůdely dům, který byl teprve nedávno dostavěný, má sedlovou střechu s asfaltovou krytinou, a tak hrozilo, že se oheň bude po střeše ještě více rozšiřovat. Naštěstí hasiči s pomocí výsuvného žebříku dostali požár pod kontrolu během deseti minut a poté ještě další půlhodinu rozebírali obložení a dohašovali případná ohniska.

Muž, kterému plameny odřízly cestu dolů, musel vyskočit z okna. Při tom se zranil a byl předán posádce sanity záchranné služby. „Předpokládáme, že se také nadýchal kouře,“ řekl Kůdela a doplnil, že muž byl následně převezen na chirurgii Slezské nemocnice.

Příčinou požáru se společně zabývají vyšetřovatelé hasičů a policie. Předběžný odhad škody na domě dosáhl výše půl milionu korun.