Oheň vzplál někdy mezi 19.00 až 19.30 pod mostem přes řeku Moravici v ulici Ostravské ve směru na Komárov, a to poblíž kruhového objezdu u Globusu.

„Došlo k úmrtí třiašedesátiletého muže z Opavy. Byl nalezen bez známek života, jeho tělo bylo silně zdevastováno požárem,“ komentoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Na místě bylo včera večer velmi rušno. Plameny, z nichž stoupal k nebi hustý černý dým, se snažili dostat pod kontrolu hasiči. Kromě řady policistů zde byl přítomen státní zástupce, lékař a také koroner. Zjišťovalo se především to, zda se jednalo o nešťastnou náhodu.

„Nebylo zjištěno, že by příčinou smrti byl násilný fyzický útok,“ pokračoval mluvčí.

Podle informací Deníku měl být mrtvým bezdomovec. Jeden z těch, kteří se v této lokalitě pohybují. Přímé násilí na dotyčném sice bylo vyloučeno, ve hře ovšem může být varianta, že oheň někdo zapálil úmyslně. Dle našich zdrojů je však v tuto chvíli reálnější verze opírající se o nešťastnou náhodu nebo nedbalost. Celá záležitost se však bude důkladně prověřovat.

„Nařízena je soudní pitva. Případ si převzali opavští kriminalisté, kteří na něm intenzivně pracují,“ poznamenal René Černohorský.

V brzké době se budou vyslýchat svědci, jejichž výpovědi mohou přinést klíčové informace, jež by objasnily příčinu smrti.