K jednomu křížku, který na místě, kde se protíná silnice z Otic do Kylešovic a Hradecká výpadovka, mohly přibýt další. Srážka dodávky s motorovým vlakem se ale naštěstí obešla bez zranění. Stalo se to v 10.20.

Osmadvacetiletý muž z Českého Těšína vjel s dodávkou Fiat do uvedené křižovatky a u značky Stůj, dej přednost v jízdě se nepřesvědčil se, zda nepřijíždí vlak a vjel na nechráněný železniční přejezd.

„Na přejezdu zůstal s vozidlem částečně stát, a to v době, kdy ve směru od Hradce nad Moravicí projížděl osobní motorový vlak,“ uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že následně došlo ke střetu, který se obešel bez zranění.

Se zdravou kůží vyvázlo i dvaačtyřicet cestujících a čtyřčlenná posádka rychlíku z Olomouce na Opavu, který v 9.40 začal za jízdy hořet v Opavě–Vávrovicích. Tiskový mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela Deník informoval, že u vlaku začal hořet elektrický generátor. Tři jednotky hasičů však dostaly požár, který na lokomotivě způsobil škodu za půl milionu, téměř okamžitě pod kontrolu.

Obě trati byly dočasně neprůjezdné a cestujícím byla zajištěna náhradní doprava.