V golfovém areálu v Šilheřovicích na Hlučínsku v noci na včerejšek opět hořelo. S nespoutaným živlem bojovali tři jednotky hasičů sedmdesát minut a i přes jejich snahu lehla hořící budova do základu popelem.V areálu po požáru zůstaly zničené golfové stroje a škoda za téměř milion korun. Policisté mají navíc podezření, že dřevěný sklad mohl někdo zapálit úmyslně. Poblíž místa požáru totiž našli prázdný kanystr.

„Z Ostravy byl proto povolán policejní pes speciálně vycvičený na vyhledávání těkavých látek. Nicméně vše je zatím v šetření,“ informoval Deník tiskový mluvčí opavské policie s tím, že na konečné závěry je ještě brzy. „Po prvotním ohledání místa činu a okolí nevylučujeme úmyslné zapálení objektu ani technickou závadu,“ upřesnil Černohorský.

Podle mluvčího moravskoslezských hasičů Petra Kůdely obdrželo jejich operační středisko informaci o požáru zhruba hodinu a půl před čtvrteční půlnocí. Na místo vyjela profesionální jednotka z Hlučína a dobrovolníci z Šilheřovic a Hlučína.

„Oheň poškodil především nový stroj na vydávání golfových míčků, myčku na golfové míčky a seškvařil stovky míčků. Vyšetřovatel hasičů předběžně odhadl škodu na 800 tisíc korun, po upřesnění ceny golfových strojů může škoda ještě vzrůst,“ vysvětlil Kůdela.

Podle informací členů Park Golf Clubu TJ Mittal Ostrava, který hřiště využívá, nevyhořela budova poprvé. Podle nich je více než zřejmé, že boudu, jak skladu říkají, někdo zapaluje úmyslně. Prezident golfového klubu Jaroslav Dusílek si redakci postěžoval, že je znižená zařízení velmi omezují, více však prý k požáru nemůže říct.