deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Opice či pověšená figurína: Hvězda Realu je znovu terčem rasistických urážek.
Hokejová reprezentace se sešla v Praze: V týmu zatím chybí Vojtěch Mozík. Ve středu odpoledne odletí do Švédska na Švédské hry.
Spolupráce znepřátelených zemí: Pomoc po zemětřesení Sýrii nabídl i Izrael, jde o výjimečný krok. Sedmidenní státní smutek: Vyhlásil jej v souvislosti se zemětřesením turecký prezident Erdogan.
Situace na Ukrajině: Rusové ovládají část Bachmutu a kontrolují hlavní zásobovací trasy.
Cesta českého prezidenta: Miloš Zeman se sešel ve Vysokých Tatrách na večeři s prezidentkou Čaputovou.
Prohlášení Pražského hradu: Odmítl, že by platil bezpečnostní agenturu s neomezeným přístupem.
Rozhodnutí o clech: USA chystají clo 200 procent na ruský hliník.
Zemětřesení v Turecku a v Sýrii: Podle dosavadní bilance si vyžádalo nejméně 2600 lidských životů, tisíce dalších lidí jsou zraněny. Turecký ropný terminál nedaleko Ceyhanu: Kvůli rozsáhlému zemětřesení pozastavil činnost. Pražští hasiči vyráží do Turecka: Přidali se k nim i kynologové městské policie. Řezali ho jako psa, kopli si všichni: Bazénová bitka v Dubí znovu před soudem. Badmintonová královna: Tereza Švábíková vybojovala sedmý titul a chce na olympiádu. Zemětřesení v Turecku: Tým hasičů z Moravskoslezského kraje již vyrazil pomáhat. Vyhledává osoby v sutinách: Do Turecka pojede pomáhat i pes Harry. Účast Rusů na OH: Nevidíme důvod měnit sankce, uvedl Český olympijský výbor. Možný blízkovýchodní konflikt: Íránské rakety na hranicích Izraele budí obavy. Mexiko má své Mrtvé moře: Las Coloradas láká na růžovou barvu a hejna plameňáků. Katastrofa v Turecku: Práce záchranářů je kvůli počasí závod s časem, uvedl Erdoganův poradce. Nehoda na Pelhřimovsku: Z kamionu u Čížkova se odlomil kus ledu. Zničil auto za sebou.
Loňský schodek zahraničního obchodu: Od vstupu Česka do EU byl dosud nejvyšší, řekl vedoucí oddělení obchodní bilance ČSÚ Stanislav Konvička.
Předseda Ústavního soudu: Miloš Zeman potvrdil, že jej nejmenuje. Považuje to za vstřícné gesto na rozloučenou, i když by to bylo legální, řekl.
Zemřela Květa Pacovská: Malířce a grafičce bylo 94 let. Proslavily ji především ilustrace. Její knihy získaly řadu ocenění i v cizině.
Film o Vincenci Lesném: V Indii je rodák z Třebíčska slavný, doma ho téměř nikdo nezná. Mistrovské dílo: Unikátní operu slyšel jen otec Marie Terezie ve Znojmě. Teď zazní na Hradě.