deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Potvrzené tornádo: Český hydrometeorologický úřad večer potvrdil, že pondělní trychtýř mezi Hradcem a Pardubicemi bylo slabé tornádo.
Mívala jsem touhy, ale ne ambice: Rozhovor s držitelkou tří Českých lvů Petrou Špalkovou o tom, jak zvládá tuto nejistou dobu a co jí pomáhá.
Brutální útok: Útočník na jihovýchodě Norska pobodal nejméně čtyři lidi, jeden je raněný těžce, tři lehce.
Návrat domů: Natalii Bezevec z rodného Žytomyru vyhnala válka. Dnes se po vytlačení ruských okupantů plánuje vrátit na Ukrajinu.
Vzrušující snímky Marsu: Nové záznamy povrchu planety ukázaly podivné obří rýhy na povrchu planety. Vypadají jako stopy po obřích drápech.
Objektivita je nemožná: Historik má být upřímný, profesionální a transparentní a netvrdit, že je objektivní, říká izraelský historik Ilan Pappé.
Nejdražší prodané auto všech dob: Vzácný exemplář závodního auta Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut z roku 1955 se prodal ve Stuttgartu za 3,3 miliardy Kč.
Další zbytečná smrt: Gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj sdělil, že při ruském ostřelování za posledních 24 hodin zemřelo 13 civilistů.
Začíná medová sezóna: Včelaři na Litoměřicku začali stáčet první med. Oproti loňsku je sezóna podstatně lepší a budoucnost vidí optimistisky.
Jako mořská příšera: Indické studio představilo návrh jachty Zion, která tvarem připomíná mořského živočicha.
Peking chce levnější variantu: Nárůst vývozu ruské ropy do Číny ohrožuje její íránský export. Ten po ruské invazi na Ukrajinu prudce klesl.
Neopatrná řidička: Pětapadesátiletá žena vjela na železniční přejezd na červenou, trefila vlak a po srážce odjela zaparkovat.
Růst výrobní inflace: Výrobní ceny v Německu v dubnu meziročně vzrostly o rekordních 33,5 procenta.
Rusko není kruté poprvé: Na ruské vojáky v Ústí nevzpomínají v dobrém. Město jim zkřížilo cestu třikrát. Kradli, rabovali a zabíjeli.
Rodiny vložily do bank 3,04 bilionu korun: Vklady českých domácností se v březnu poprvé za skoro 5 let snížily. Proti únoru klesly o 26 miliard korun.
Nové album: Zpěvák Harry Style dnes vydal jeho třetí sólové album s názvem Harry's House.
Postup bojů: Rusko zesílilo ofenzivu a útočné operace v doněckém směru, aby zlepšily svou taktickou situaci v některých oblastech.
Podívejte se dovnitř: Nové sídlo má od středy Český rozhlas Olomouc. Základnu našel v bývalém obchodním domě v Pavelčákově ulici.
Omezují vývoz obilí: Podle amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena Moskva používá potraviny jako zbraň.
Nejméně lidí v nemocnici od loňského září: Uplynulý týden přibylo v Česku 2201 případů covidu, týdně o 1700 méně. Hospitalizováno s covidem je 176 lidí.
Jaké je to vracet lidi zpět do života: Kloubní implantáty pomáhají v pohybu lidem i psům. vyvíjí je firma Beznoska, ve které Tomáš Křivan dělá konstruktéra.
Umíme hrát hokej! MS v hokeji 2022
Češi se po vítězství nad Lotyšskem zase usmívali. Tady jsou reakce Tomáše Hertla a Davida Pastrňáka.
Zachránce zámku v Chudobíně: Po letech chátrání koupila areál brněnská společnost, která chce někdejšímu panskému sídlu vdechnout nový život.
Špičková zařízení: Podívejte se na video, jak pomohly dotace EU v Olomoucké fakulní nemocnici, kde po 20 letech obnovili její vybavení.
Cesta na letiště: Na brněnské letiště se sice cestující vlakem z centra Brna nedostanou, dostanou ale přímé spojení na to vídeňské.