deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Zneužití situace: Národní centrála proti organizovanému zločinu podezřívá 2 české dobrovolníky z rabování ve válečné zóně v okolí Kyjeva.
Postup bojů: Rusko ráno ostřelovalo vojenskou základnu v ukrajinském Javorivu blízko polské hranice, 4 lidé při tom utrpěli zranění.
Unikátní symbionti: Roztoči Demodex se ve dne živí tváří člověka, zatímco v noci na ní souloží. Nyní jim hrozí vyhynutí.
Vrhli se na ně před restaurací: Čína zbavila město Tchang-šan svého čestného „civilizovaného“ statusu poté, co skupina mužů tento měsíc zmlátila 4 ženy.
Léto plné tipů a zábavy Letní Deník
Nejkrásnější výlety, tajemná místa i soutěže. Přichystali jsme pro vás Letní deník. Poprvé už v pondělí 27. června.
Supertechnologie v Česku: Supermoderní minibus, který nepotřebuje řidiče už jezdí po Říčanech u Prahy.
Dožila se 100 let: V úterý v domově sociální péče zemřela v pražském Hagiboru Lisa Miková, která přežila koncentrační tábor v Osvětimi.
Kvůli válce nemá Rusko na výplaty: Za druhé světové také lidé nehleděli na výplatu, vzkázal šéf ruským stávkujícím v podniku na výrobu kompresorů.
Lidem v nouzi chodí dávky pozdě: Je to dlouhodobý problém, nejsou třeba schopni včas platit nájem, uvedla sociální pracovnice Veronika Dudková.
Černá jiskra v bílém těle: Přečtěte si, proč australského režiséra Baze Luhrmanna tak lákalo natočit film Elvis, který jde nyní do kin.
Plzeňský soud ke kauze Redla: Omezení svéprávnosti automaticky neznamená, že dotyčný není trestně odpovědný, upozorňuje místopředseda soudu.
Napjaté vztahy: Čína uvedla, že nedávný průlet amerického námořního letadla přes Tchajwanský průliv záměrně ohrozil mír a stabilitu.
Děti řádí o sto šest: Lékaři hlásí, že mají až o desítky procent více zraněných dětí, než dřív. Nejčastěji jde o zlomeniny nebo otřes mozku.
Konec potratů: Rozhodnutí amerického soudu bude mít důsledky na celém světě, sdělil britský premiér Johnson.
Nečekané oběti války: V důsledku ruské invaze na Ukrajinu zahynulo v Černém moři nejméně 3000 delfínů. Tvrdí to ukrajinský vědec Ivan Rusev.
Pro potrat do jiného státu: V některých amerických státech začaly zavírat potratové kliniky bezprostředně po rozhodnutí soudu.
Přeplují s ním Egejské moře: Skupina kolem archeologa Radomíra Tichého dlabe u archeoparku ve Všestarech dopsud největší repliku pravěkého člunu.
Postup bojů: Ukrajinští obránci se stahují ze Severodoněcku. Město je téměř zcela zničené, uvedl ráno gubernátor Luhanské oblasti.
Nic pro klaustrofobiky: Na veletrhu vnitřního vybavení dopravních letadel předvedli nový prototyp dvoupatrových sedaček pro ekonomickou třídu.
Oblíbený bar LGBT komunity: Dva lidé zemřeli a 14 dalších osob utrpělo zranění při střelbě v nočním klubu London Pub v Oslu a jeho okolí.
Den pozemního vojska - Bahna 2022: V bývalém vojenském újezdu Brdy u Strašic na Rokycansku se dnes koná jedna z největších akcí armády pro veřejnost.
Zabila ji střelba Izraelců, nikoliv Palestinců: K tomuto došel Úřad vysoké komisařky OSN pro lidská práva u případu reportérky televize al-Džazíra Širín abú Aklahové.
Nejen psychické, ale i fyzické a finanční problémy: Studie dokázala, že ženy, kterým byl odepřen potrat trpěly horšími psychickými následky než ty, které ho podstoupily.
Potřebná solidarita: Společnost Disney se přidala k firmám, které svým zaměstnancům proplatí cestu za potratem.
Ukázka české kulturní scény: Drážďany hostí český kulturní festival Všechnu moc imaginaci!