Lucia Báťková ze Slovenska se prostřednictvím Facebooku obrátila na veřejnost, aby našla Čecha. Tedy česky mluvícího muže, který zachytil okamžik, kdy ji její přítel loni v létě požádal o ruku. „Chtěli bychom mu ještě jednou poděkovat, poslat svatební oznámení a přivítat ho na naší jihoslovenské svatbě,“ vytvořila facebookový příspěvek Lucia Baťková. Snímek zveřejnila i na svém Instagramu.

Doplnila také, jak se cítila, když na klíčovou otázku odpověděla ANO. „Nezapomenutelné. Málem jsem neslezla dolů,“ usmívá se.

Zdolání Jahňacího štítu s výškou přesahující 2200 metrů totiž není žádný výšlap na Milešovku.

„Je to těžká, dlouhá túra. Pozor hlavně na řetězech pod sedlem, kde je zvýšené riziko uvolňování kamenů nad námi postupujícími turisty. I sestup tímto místem vyžaduje zvýšenou opatrnost. Nebezpečí může také hrozit při podcenění délky trasy,“ uvedl specializovaný web tatry.cz.

Celá výzva se setkala se stovkami lajků, sdílení a pozitivních komentářů. „Může být něco krásnějšího? Jak si jednou i mne bude chtít nějaký šohaj zavěsit na krk, tak takto,“ uvedla například uživatelka Sjuzi Ondrejkova. „Mne zase takto můj už manžel požádal o ruku na Rysech. Krásný a velmi nečekaný zážitek,“ sdělila Monika Krajčíková.

Tomi Sabatský vše komentoval jako nádherné gesto lásky. „Toto jsou v životě důležité momenty, vzpomínky, které těm dvěma lidem už nikdo nevezme a které jim zůstanou až do smrti,“ napsal pod sdílenou fotku páru.

 Podívejte se, jak to na Jahňacím štítu vypadá:

| Video: Youtube

Samozřejmě se vyrojily dotazy, za jakých okolností se mladá dvojice s fotografem setkala. A vysvětlení je jednoduché. Pár totiž Čecha požádal, aby jej na vrcholu normálně vyfotil. Když v tom partner Lucie najednou pokleknul a stalo se tak něco, co nečekala ani Lucia, ani fotograf.