Sport

Opava vs. Baník: Při slezském derby policie zatkla 26 chuligánů

SLEDOVALI JSME ON-LINE, VIDEO, FOTOGALERIE/ Dnešní ostře sledované utkání mezi Slezským FC Opava a Baníkem Ostrava je u konce. Ve srovnání s předchozím derby se to dnešní obešlo bez násilností mezi fanoušky.

Opava sahala po výhře, má ale pouze bod

VIDEA, FOTOGALERIE/ Výborně to rozehráli opavští fotbalisté v sobotu Olomouci. Proti Sigmě si vypracovali dvougólové vedení, nakonec ale brali bod. Zápas, ve kterém nechyběly emoce, byl i bohatý na šance. Dost si jich vytvořil i ligový nováček.

14.11.2018
-

Opava držela krok v prvním poločase

/VIDEO, FOTOGALERIE/Doposud neporažený celek letošní basketbalové Ligy mistrů z Tenerife se představil ve středu na opavské palubovce. Slezané drželi krok s týmem z Kanárských ostrovů v prvním poločase, nakonec prohráli 70:92. Trenér Petr Czudek postrádal marody Bujnocha, Dragouna a Zbránka.

14.11.2018
-

Navrátilec do sestavy Václav Bujnoch: Generálka na Tenerife nám nevyšla

Opava - Tři zápasy byl nucen kvůli problémům s kolenem vynechat křídelník Václav Bujnoch. Návrat na palubovku mu nevyšel podle představ. Jeho Opava nečekaně prohrála s pražskými Vysokoškoláky 63:74. Rodák z Ostravy odehrál necelých devatenáct minut a zaznamenal šest bodů.

11.11.2018
-

Pokračuje Liga mistrů, do Opavy dorazí hvězdné Tenerife

Opava – Slezská metropole ve středu ožije opět basketbalovou Ligou mistrů.

10.11.2018
-

Zasloužená porážka opavského týmu

Opava – Tohle utkání se nepovedlo. Opavští basketbalisté prohráli na domácí palubovce s pražskými Vysokoškoláky 74:63. Nutno říci, že zaslouženě. Bylo vidět, že na výběr kouče Petra Czudka dolehla únava z náročného programu.

9.11.2018
-

Michal Mlýnek se blýskl hattrickem proti Českému Těšínu

Hornímu Benešovu se v posledních kolech Krajské hokejové ligy herně i výsledkově daří. Naposledy to ve středu potvrdil v duelu s Českým Těšínem, který porazil v poměru 5:3.

8.11.2018
-

Opava zničila Brno

/2x VIDEO, FOTOGALERIE/ Úterní těžká bitva v Lize mistrů s řeckým PAOK Soluň opavské basketbalisty nerozhodila. I když v začátku ligového utkání s Brnem působila ospale, Jihomoravany zničila a vyhrála 79:53.

8.11.2018
-

OBRAZEM: Turnaj hokejových nadějí v Kravařích

Zajímavý hokej je aktuálně k vidění v kravařské BULY Aréně. Od středy do neděle zde hrají své zápasy reprezentační výběru osmnáctiletých hokejistů.

8.11.2018
-

Filip Zbránek po zápase s Paokem: Řečtí fandové to pobláznili

Basketbalisté Opavy mají za sebou další vystoupení v Lize mistrů. Slezané po výborném začátku nakonec prohráli v úterním utkání s celkem PAOK Soluň 69:94. Jedním z domácích hráčů, kteří byli hodně vidět, byl křídelník Filip Zbránek, autor jedenácti bodů.

7.11.2018
-

Reprezentace v Kravařích

Na kvalitní mládežnický hokej se mohou v tomto týdnu těšit v Kravařích.

6.11.2018
-

Sympatický začátek nestačil, výhru si odvezl PAOK

Úterní basketbalová Liga mistrů v Opavě přinesla zápas v báječné atmosféře, na které se podílela i početná skupina hostujících fanoušků. Slezanům vyšla první čtvrtina, kdy jim vycházela střelba z dálky. Řekové přitvrdili v obraně, vymazali čtrnáctibodové vedení domácích a zápas otočili ve svůj prospěch.

6.11.2018
-

Přinášíme vám výsledkový servis fotbalového utkání na Opavsku a Hlučínsku z uplynulého víkendu.

6.11.2018
-

Luděk Jurečka: Dokazujeme si, že Evropa se dá hrát

Poslední ligový zápas odehráli opavští basketbalisté v Děčíně. Na sever Čech vyrazil výběr trenéra Petra Czudka v řádně okleštěné sestavě. Slezané hráli bez čtyř klíčových hráčů a domů se vrátili s porážkou 100:79.

3.11.2018
-

Oslabená Opava prohrála v Děčíně

Bez čtyř klíčových hráčů Šiřiny, Gniadka, Klečky a Bujnocha odcestovali opavští basketbalisté k utkání v Děčíně. Bohužel k tomu ještě přišli o Rostislava Dragouna, jenž si udělal výron v kotníku.

1.11.2018
-

Jakub Šiřina po bitvě v Izraeli: V závěru jsme vypadli ze hry

Holon, Opava - V izraelském Holonu sice opavští basketbalisté prohráli s domácím výběrem 72:88, ale špatný výkon nepředvedli. Jasně dokazují, že v Lize mistrů nejsou rozhodně do počtu. „Nebylo to špatné. Šestatřicet minut jsme favorita trápili,“ řekl kapitán opavského týmu Jakub Šiřina, autor osmi bodů a sedmi asistencí.

30.10.2018
-

Statečný výkon Opavy, tři čtvrtiny trápila favorita

Holon, Opava – Favorizovaný Unet Holon se na vítězství nad Opavou ve čtvrtém kole basketbalové Ligy mistrů pořádně nadřel.  Izraelský tým v bouřlivé atmosféře rozhodl o vítězství až ve čtvrté čtvrtině. Nakonec Slezany porazil 88:72.

30.10.2018
-

Filip Zbránek: Zápas v Holonu? Bude to hlavně o našich hlavách

Jen co strávili nešťastnou porážku s Olomouckem 91:90, už měli opavští basketbalisté v hlavách dalekou cestu do izraelského Holonu, kde je v úterý čeká čtvrté vystoupení v letošním ročníku Ligy mistrů.

29.10.2018
-

Prinášíme vám výsledkový servis fotbalových utkání na Opavsku a Hlučínsku.

28.10.2018
-

Hlučín urval výhru díky Krautovi

Fotbalisté Hlučína si zpravili chuť po blamáži na Vrchovině. Na domácím trávníku porazili nevyzpytatelný Rýmařov díky brance Dominika Krauta 1:0.

27.10.2018
-

Nešťastná porážka s Olomouckem

Dokázali vymazat jednadvacetibodové manko, nakonec ale odjeli s prázdnou. Basketbalisté Opavy nezvládli koncovku duelu v Prostějově s Olomouckem a prohráli 91:90.

25.10.2018
-

Jakub Slavík: Dostávám minuty, které se snažím zužitkovat

Mladý křídelník opavských basketbalistů Jakub Slavík dostává v letošní sezoně velkou školu. Trenér Petr Czudek mu dává šanci i v prestižní Lize mistrů. Odchovanec ostravského basketbalu naposledy dostal šanci v těžkém duelu s italskými Benátkami. Na palubovce strávil necelých čtrnáct minut, což je slušná porce. Zaznamenal jednu trojku a připsal si stejný počet asistencí.

25.10.2018
-

Trápení opavských hokejbalistů pokračuje

/FOTOGALERIE/ Ani nové hřiště hokejbalistům Opavy štěstí nepřineslo. Slezané pokračují ve svém letošním trápení. Při jejich posledním vystoupení podlehli Poličce 1:5.

23.10.2018
-

Opava doma padla s favorizovanými Benátkami, diváci přesto tleskali

FOTOGALERIE/ Basketbalisté Opavy mají za sebou své druhé domácí vystoupení v Lize mistrů. S favorizovanými Benátkami sice prohráli 72:90. Nicméně jejich výkon byl sympatický, což ocenili diváci potleskem.

23.10.2018
-

Křídelník Opavy před zápasem Ligy mistrů: Musíme hrát nad své možnosti

ROZHOVOR/ Křídelník Opavy JAN ŠVANDRLÍK (24) před zápasem Ligy mistrů Deníku řekl: Musíme hrát nad své možnosti, jinak nemáme v Evropě šanci.

22.10.2018
-

Opava na nohou, dorazí Italové

Další basketbalový svátek je tady. Do Opavy v rámci 3. kola Ligy mistrů míří pořádně „nabušený“ italský celek Umana Reyer Venezia.

22.10.2018
-

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na fotbalového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí?

22.10.2018
-

ANKETA: Kteří hokejisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na hokejového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí?

21.10.2018
-

Na prohru Hlučína mělo vliv brzké vyloučení

Po úvodních sedmi minutách v Novém Městě na Moravě se zdálo, že Hlučín proti celku Vrchoviny je nasměrován k vítězství. Pak ale přišel moment, který vše naprosto změnil.

21.10.2018
-

Námořní rallye vyhrál brněnský tým Hyveco

V pátek se rozhodlo o mistrovi České republiky v námořní rallye, která se konala v Chorvatsku. Celá akce trvala pět dní a až do posledního dne byla velmi vyrovnaná.

21.10.2018
-

Skvělá šance pro fanoušky! Vyhrajte kopačky Krmenčíka, dres Plzně či sud piva

Deník připravil ve spolupráci s FC Viktoria Plzeň a pivovarem Gambrinus soutěž pro fotbalové fanoušky. Hrajeme o exkluzivní trofeje související s účastí Plzně v Lize mistrů. Podrobnosti soutěže čtěte ve Sportovním deníku v pondělí 22. října.

20.10.2018
-

Opava rozhodla po přestávce

Opava – Díky výborné třetí čtvrtině zvládli opavští basketbalisté i čtvrtý domácí zápas sezony v KNBL. Trenér Petr Czudek stanovil jasnou taktikou, nepustit do hry Marka se Slezákem, to Opavským vyšlo a mohli slavit vítězství 88:73.

19.10.2018
-

Pohár rozlosován! Opava přivítá Spartu, Baník pojede do Plzně

Kraj – Trio regionálních fotbalových zástupců v MOL Cupu už zná své soupeře pro osmfinále.

19.10.2018
-

Václav Bujnoch: Náš výkon z Fribourgu by v lize nestačil ani na Svitavy

Na famózní výkon proti Nanterre opavští basketbalisté ve středu večer nenavázali. Ve svém druhém vystoupení v prestižní Lize mistrů prohráli na palubovce úřadujícího švýcarského mistra z Fribourgu 79:97.

18.10.2018
-

Český lev Štěpánek se rozloučil stylově. Dvakrát porazil Djokoviče

Tenisová paráda se vším všudy. Tak vypadalo rozloučení Radka Štěpánka s profesionální kariérou. Hlavní hvězdou večera byl spolu s ním Novak Djokovič, který stál na druhé straně kurtu ve čtyřhře i dvouhře. V obou případech se radoval český lev.

18.10.2018
-

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.

17.10.2018
-

Opava selhala na doskoku

Výborně rozehráli opavští basketbalisté své druhé vystoupení v Lize mistrů.

17.10.2018
-

Opava bojuje v Lize mistrů

Basketbalisty Opavy dnes sehrají druhý zápas Ligy mistrů. Představí se na půdě posledního švýcarského mistra Fribourgu.

15.10.2018
-

Přinášíme vám výsledkový servis fotbalových utkání na Opavsku a Hlučínsku z uplynulého víkendu.

15.10.2018
-

Cenný skalp zařídil Pecuch

Tohle vítězství se počítá. Dolnobenešovští fotbalisté na domácím trávníku porazili nebezpečnou Kroměříž. Jediný gól zápasu vstřelil osm minut před koncem Pecuch.

15.10.2018
-

Střelecký koncert Skácelovy družiny

Čekání na výhru skončilo. Fotbalisté Hlučína se po osmizápasovém půstu radovali z vítězství. Nutno podotknout, že stálo za to. Skácelova družina rozstřílela Velké Meziříčí vysoko 8:1.

14.10.2018
-

Velká pardubická? Dominance Moravskoslezského kraje!

Dostihový sport děláme v našem kraji dobře. Posuďte sami, vítězem Velké pardubické se stal Jan Faltejskem v sedle Tzigane du Berlais, kterého připravuje trenér Pavel Tůma z Dvorců. Druhé místo po ve velkém  výkonu bral žokej Marek Stromský ze Štěpánkovic. Dominanci našeho kraje dovršil trenér ze Světlé Hory Čestmír Olehla, který ladil formu třetího Strettona.

13.10.2018
-

Basketbalisté Opavy si poradili s nováčkem

/2x VIDEO, FOTOGALERIE/ Po senzačním středečním vítězství v Lize mistrů nad francouzským Nanterre dokázali basketbalisté uspět i v domácí soutěži. Úřadující vicemistr porazil v sobotním duelu nováčka z Hradce Králové 102:91.

13.10.2018
-

Opavský Radovan Kouřil po senzační výhře: Rozhodla dobrá práce v obraně

Rozehrávač Radovan Kouřil byl jedním z basketbalistů, kteří se výrazně podíleli na senzačním vítězství Opavy v 1. kole Ligy mistrů nad francouzským Nanterre 74:67. Jeho chvíle přišly ve čtvrté čtvrtině, kdy si chytře chodil pro fauly a s velkým klidem proměňoval trestné hody.

12.10.2018
-

Další změna ve FAČR! Vedoucím Sportovně-technického úseku je nově Jiří Kotrba

Změny ve Fotbalové asociaci České republiky pokračují. Novým ředitelem Sportovně-technického úseku se stal Jiří Kotrba. Pod něj bude spadat mimo jiné projekt regionálních fotbalových akademií, úseky grassroots, TOP soutěží či talentované mládeže.

10.10.2018
-

Opava se postarala o velkou senzaci v Lize mistrů

/3x VIDEO, FOTOGALERIE/ Tak to nikdo nečekal! Opavští basketbalisté šokovali Evropu. Výběr trenéra Petra Czudka  nečekaně v prvním kole základní skupiny prestižní Ligy porazil francouzský celek Nanterre 92 74:67. Domácím tým sklidil po utkání zasloužené ovace, celá hala mu tleskala ve stoje.

10.10.2018
-

Je to tady! Liga mistrů v Opavě zvedá oponu, přijede francouzské Nanterre

Historický moment mají dnes před sebou opavští basketbalisté. V 18.30 hodin se v opavské hale zvedne opona Ligy mistrů.

9.10.2018
-

Pivot Martin Gniadek: Liga mistrů? Bude to jiný zápas než s Ústím

Středeční duel byl nucen pivot basketbalové Opavy Martin Gniadek vynechat. V sobotu už hobloval opavskou palubovku a podílel se na vítězství Slezanů nad ústeckou Slunetou v poměru 94:79.

9.10.2018
-

Přinášíme vám výsledkový servis fotbalových výsledků na Opavsku a Hlučínsku z uplynulého víkendu.

7.10.2018
-

Dolní Benešov utrpěl debakl v Uničově

Ne úplně zdařilé třetiligové vystoupení má za sebou po neděli Dolní Benešov, který se představil v Uničově. Na hřišti stabilního účastníka MSFL inkasoval pětkrát a prohrál 0:5.

7.10.2018
-

Hlučínští chytli trojku

Na hřišti Kroměříže se v dalším kole MSFL představili fotbalisté Hlučína. Domů se vrací s prázdnou, nalomila je branka Motala ze závěru prvního poločasu. Nakonec prohráli 3:0.

6.10.2018
-

Opavu nakopl luxusní začátek

/FOTOGALERIE, 2x VIDEO/ Úřadující vicemistr basketbalové Kooperativy NBL z Opavy se podruhé představil na domácí palubovce. Slezanům vyšel vstup do zápasu, nakonec v generálce na středeční Ligu mistrů porazili ústeckou Slunetu 94:79.