Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 21. a 22. října.

včera 07:00

HOKEJ: Opava - Šumperk 3:2

Nečekaný výsledek se zrodil ve středu v Opavě. Domácí Slezan překvapivě porazil jednoho z druholigových favoritů Šumperk 3:2.

18.10.2017

KOOPERATIVA NBL: USK Praha - Opava 70:88

Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství. Opavští basketbalisté mají na úvod sezony výbornou formu. Ve středu na Folimance vygumovali domácí Vysokoškoláky.

18.10.2017

Volejbalistky P.E.M.y jsou zatím stoprocentní

Bez ztráty kytičky zatím procházejí volejbalistky opavského oddílu P.E.M.A. novým ročníkem II. ligy. V sobotu si doma poradily se Šlapanicemi hladce dvakrát 3:0.

18.10.2017

Basketbalisté míří na Folimanku prodloužit neporazitelnost

/POZVÁNKA/ Souboj dvou doposud neporažených týmů v basketbalové Kooperativa NBL nabídne středeční duel na pražské Folimance. Domácí Vysokoškoláci hostí Opavu.

17.10.2017

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

17.10.2017

Volejbalistky Kylešovic pouze poloviční

Pouze jedno vítězství vydolovaly z dvojzápasu s Brnem volejbalistky Kylešovic. Trenér Luboš Pecháček měl ke spokojenosti hodně daleko.

17.10.2017

Žáci Sokola opět nejlepší. Zářil Šenk

Mladí žáci Sokola Opava dominovali na nedávném Mistrovství Moravy a Slezska, které se konalo ve Vítkovicích.

16.10.2017

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

16.10.2017

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

15.10.2017

HOKEJ: Opava - Poruba 4:6

Skvělé rozehraný zápas totálně pokazili. Opavští hokejisté vedli nad favorizovanou Porubou po jedenácti minutách 3:0, přesto na body nedosáhli a prohráli 4:6.

15.10.2017

DIVIZE E: Jeseník - Dolní Benešov 0:3

Mají stejně bodů jako vedoucí Kozlovice. Fotbalisté Dolního Benešova v nedělním dopoledni vyhráli v Jeseníku 3:0. Dvakrát se trefil Filip Labuda.

15.10.2017

MSFL: Valašské Meziříčí - Hlučín 0:3

Hlučínští fotbalisté hlásí návrat formy. Svěřenci trenéra Radomíra Korytáře dokázali zvítězit 3:0 na hřišti ambiciózního nováčka z Valašského Meziříčí.

15.10.2017

DIVIZE E: Nové Sady - Opava B 1:0

Béčko Slezského FC v Nových sadech prohrálo. Jedinou branku zápasu vstřelil devět minut před koncem střídající Andreev.

15.10.2017

Martin Demar: Mám pocit, že Opavě stále něco dlužím

/ROZHOVOR/ Osm let působil jako trenér ve francouzském Nantes Martin Demar. Během loňského ročníku byl ale nečekaně odvolán.

14.10.2017

II. LIGA: Opava - Varnsdorf 3:3

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Téměř tři tisícovky diváků viděly v sobotu v Opavě zajímavý fotbal. Vedoucí celek tabulky hostil v té době poslední Varnsdorf. Favorit překvapivě ztratil. V prvním poločase už prohrával o dvě branky, nakonec bral bod za remízu 3:3. Mohl i vyhrát, to by ale musel proměňovat šance. Jan Schaffartzik dokonce zahodil dvě penalty.

14.10.2017

Ivo Borna: Šerm je krásný a sofistikovaný sport

/ROZHOVOR/ Jaké jméno má český šerm ve světové konkurenci a jak přispívá rozvoji tohoto úpolového sportu oddíl TJ Slezan Opava? Nejen o tom jsme si povídali se šéftrenérem opavských šermířů Ivem Bornou.

14.10.2017

Roman Skuhravý: Pomohlo by mi, kdyby mohlo hrát čtrnáct hráčů

/POZVÁNKA/ Zápas s předposledním Varnsdorfem čeká v sobotu na opavské fotbalisty. Slezané jdou do utkání s týmem, za který hraje bývalý reprezentant Martin Fenin v roli velkého favorita.

13.10.2017

Kam o víkendu za sportem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 14. a 15. října.

11.10.2017

KOOPERATIVA NBL: Opava - Svitavy 81:80

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Třetí opavské vítězství v sezoně se rodilo těžce. Slezané nezvládli první poločas, nedařilo se jim pokrýt Kerra. Po přestávce ale zvedli hlavy a výsledek otočili. V samotném závěru nedali domácí pět šestek v řadě, ale soupeř toho nedokázal využít.

11.10.2017

Starší žáci Sokola nejlepší v republice

Během uplynulé soboty se na atletickém stadionu v Jablonci nad Nisou konalo mistrovství republiky družstev staršího žactva. Hodně vidět byl i opavský Sokol.

11.10.2017

Jakub Blažek: Myslím si, že na nejvyšší soutěž bych ještě stačil

/ROZHOVOR/ Už má za sebou první dva zápasy ve třetí lize. Ještě nedávno pivot basketbalové Opavy Jakub Blažek válí v barvách Krnova. O víkendu se výraznou měrou podílel na dvou vítězstvích svého týmu. Přitom se čekalo, že dlouholetá opora bude pokračovat ve slezské metropoli, a to v jiné pozici. Sedmatřicetiletý rodák z Krnova se ale rozhodl jinak a opavskou nabídku neakceptoval.

11.10.2017

Radim Klečka: Se Svitavami to bude jiný zápas

/POZVÁNKA/ Přidat třetí vítězství v řadě mají ve středu v plánu opavští basketbalisté. Jak Jindřichově Hradci, tak Ostravě dali Slezané stovku.

10.10.2017

Jan Mazur: Na góly se strašně nadřeme

Útočník Jan Mazur vstřelil Havlíčkovu Brodu krásnou branku, když vymetl šibenici. Jenže napodobit ho pak dokázal už jen jeho kolega Šimčík. To na zisk bodů opavským florbalistům nestačilo.

10.10.2017

Volejbalistky P.E.M.y jedou na vítězné vlně

Volejbalistky oddílu P.E.M.A. Opava na začátku nové sezony druhé ligy naladily skvělou formu, kterou v neděli hned dvakrát ve své hale odnesl tým Vsetína.

10.10.2017

Kylešovice s těsnou prohrou a jasným vítězstvím

Dva zápasy na palubovce Bílovce odehrály volejbalistky Kylešovic. V tom prvním padly v tiebreaku, druhý zvládly s přehledem a vyhrály 3:0.

10.10.2017

Loděnické ženy okupují čelo divizní tabulky

Ženský tým Loděnice už čtvrtým rokem hraje divizi. V této sezoně ovšem podává skvělé výkony a pere se o čelo tabulky. Naposledy doma porazil 2:0 Veřovice.

10.10.2017

Premiéra Jiřího Štěpánka ve víru stovky

Rozšířil ostravskou kolonii v opavské sestavě. Jednou z nových tváří v kabině BK Opava je rozehrávač Jiří Štěpánek. Devatenáctiletý basketbalista si odbyl premiéru v sobotu v hale Tatran. Na palubovce sice pobyl tři minuty, dal ale koš, kterým pokořil stovku.